Plzeň si na půdě nováčka dokráčela k pohodové výhře. O třech bodech rozhodla penalta Šulce

Výjezd do Prahy zvládla Viktoria Plzeň bez problémů. Tři body na půdě nováčka Dukly Praha jí vystřelil z pokutového kopu Pavel Šulc. Domácí zásluhou Špatenky pouze snížili na konečných 3:1.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Dukla se vrátila po pěti letech do ligy prohrou
  • Viktoria na Julisce s přehledem triumfovala 3:1
  • Trefili se Dweh a Šulc, Peterka si dal vlastní gól, za Duklu skóroval Špatenka

Úvodní ligové kolo nejvyšší české fotbalové soutěže, nově pod názvem Chance Liga, proti sobě postavilo jediného nováčka, pražskou Duklu a Viktorii Plzeň. Na Julisce se tak sešly týmy, které mají dohromady sedmnáct titulů.

Trenér jedenáctinásobného šampiona Československa Petr Rada postavil do branky posilu z Banské Bystrice Matúše Hrušku a v útoku běhalo duo Matějka – Mešanovič. Viktoria měla pro změnu v základu nadějného Christophe Kabonga.

První poločas po návratu mezi elitu se pražskému týmu vůbec nevydařil. Už v 19. minutě zužitkoval rohový kop Sampson Dweh a mohl se radovat ze své třetí ligové branky. O deset minut později to navíc bylo už 2:0.

Na hřiště se dostal i šestnáctiletý Panoš

Sudí Jan Machálek totiž nepřehlédl Horovo podražení a nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil reprezentant Pavel Šulc a poslal ho bez problémů k pravé tyči. Favorit si tak v poklidu kráčel za třemi body, nic na tom nezměnila ani Matějkova tyč.

Do druhého poločasu vyběhly zcela totožné jedenáctky a nezměnil se ani obraz hry. Západočeši více drželi balón, a přestože se hráči Dukly snažili, bylo znát, že při návratu na ligové trávníky se pro začátek střetli s extra silným soupeřem.

V 68. minutě si navíc centrovaný balón srazil do vlastní sítě Jan Peterka a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Byl tak prostor pro střídání šestnáctiletého Jiřího Panoše. Domácím se potom ještě podařilo snížit zásluhou trefy Filipa Špatenky.

Návrat po dlouhých pěti letech se tak Dukle nevydařil. Spokojený naopak může být Miroslav Koubek. Dvaasedmdesátiletý kouč svého o sedm let mladšího kolegu přelstil a nový ročník zahájil zcela podle očekávání.

Zdroj: Chance Liga, O2 TV Sport