Evropská liga

Plzeň otočila zápas s Kryvbasem, výhru 2:1 trefili Panoš a Vašulín

Plzeň zvládla úvodní zápas třetího předkola Evropské ligy, ukrajinský Kryvbas porazila 2:1. Po špatném prvním poločase se Viktoria zvedla po výměně stran, kdy vývoj otočili Jiří Panoš a Daniel Vašulín.

Plzeň do zápasu vstoupila a aktivním presinkem, který se jí ale příliš neosvědčil a po pár minutách od něj ustoupila. Dlouho to byla od obou týmů spíše oťukávaná, kterou přerušilo několik ostrých zákroků na obou stranách.

Ve 23. minutě ale domácím vyšel brejk. Na konci akce byl Ghaňan Prince Kwabena Adu a Plzeň prohrávala. Inkasování s ní poměrně otřáslo. Nejenže nadále nebyla nebezpečná, naopak sama přežila několik závarů.

Do konce prvního poločasu neměli Viktoriáni pořádnou šanci, naopak domácí ještě dvě slibné nevyužili. Po výměně stran nakoupila Plzeň hodně aktivně a rychle srovnala, parádní ránu z dálky neměl gólman Kryvbasu šanci chytit.

A okamžitě otočit výsledek mohl Pavel Šulc, domácí gólman se ale blýskl dobrým zákrokem. Na druhé straně z nás první pohled obyčejné hlavičky málem slavil Olexandr Bohdanovyč Romančuk orazítkoval břevno.

Následně musel dobrý zákrok vytasit brankář Tvrdoň, když na něj sám běžel střídající Daniel Sosah. Na druhé straně naopak minutu poté po výborné individuální akci Šulce uklidil míč do poloprázdné brány Daniel Vašulín.

Poté už si Plzeň vývoj kontrolovala, měla ještě několik zajímavých náznaků, které nevyužila. Do domácí odvety tak půjde s náskokem jedné branky.

Odveta se odehraje za týden v Doosan Areně, kde Viktoria minulou sezonu uhrála třeba remízu s Fiorentinou a ani jeden z osmi pohárových zápasů zde neprohrála.

Zdroj: Sport 1