Pepe zhodnotil zápas proti Česku: Inkasovaný gól? Byli jsme dominantní, nezasloužili jsme si ho

Portugalsko úspěšně zvládlo svůj první zápas na letošním fotbalovém evropském šampionátu a proti českému týmu uhrálo tři body. Vítězný gól vsítil až v nastavení druhé půle Francisco Conceicao. Jak zápas proti Česku zhodnotil legendární obránce Pepe?

Portugalci mačkali český tým jako citron. O jejich dominanci svědčí také statistiky z první půle – 73% držení míče nebo devět vyprodukovaných střeleckých pokusů oproti pouze jedné střele českého týmu.

Pro Portugalce hrálo vše – pohyb, odražené míče i celková aktivita a technická vyspělost. Nebezpečný průnik po levé straně měl Rafael Leão, do dvou větších šancí se dostal i Cristiano Ronaldo.

Defenziva českého týmu ale tento obrovský nápor ustála a do konce poločasu udržela bezbrankový stav. V druhém dějství se Češi dokonce dostali do vedení, když se po krásné střele prosadil Lukáš Provod.

Mimochodem i k tomuto momentu se v pozápasovém zhodnocení zápasu vrátil už legendární portugalský obránce Pepe.

„Byl to těžký zápas, nezasloužili jsme si inkasovat ten gól. Hráli jsme mimořádně, dominovali jsme a nepouštěli jsme soupeře k ničemu. Varoval jsem ale spoluhráče, abychom zůstali plně koncentrovaní, i když jsme inkasovali.

Potřebovali jsme pokračovat v naší hře, a to se nám podařilo. S vypjetím všech sil jsme to nakonec zvládli a dosáhli jsme vítězného výsledku,“ řekla portugalská legenda Pepe v pozápasovém rozhovoru.

Portugalci tedy zápas zvládli výsledkem 2:1, když v nastaveném čase druhého poločasu rozhodl Francisco Conceicao. V základní skupině F jsou se třemi body zatím druzí, a to o skóre za prvním Tureckem.

Zdroj: EURO 2024, ČT sport