Evropská liga

Pavel Šulc se prodává do zahraničí! Touto krásnou trefou srovnal ve Frankfurtu na 1:1! Miroslav Koubek poslal do branky Jedličku

Náročný zápas čekal na plzeňskou Viktorii v prvním duelu Evropské ligy. Na půdě Eintrachtu Frankfurt poslal Miroslav Koubek do branky Martina Jedličku. Západočeši dokázali díky krásné trefě Pavla Šulce zareagovat na vedoucí branku Ekitikeho.

• Viktoria Plzeň vstoupila do hlavní fáze Evropské ligy v německém Frankfurtu
  • Do branky se od první minuty po dlouhé době vrátil Martin Jedlička
  • Po úvodní trefě Ekitikeho srovnal krásnou ranou Pavel Šulc

V sobotu se utkali ve vzájemném utkání a o pár dní poté vkročili do Evropské ligy. Slavia, která doma přehrála Plzeň jednoznačně 3:0, na svůj úspěch navázala i v Bulharsku, kde porazila 2:0 Razgrad. Čekalo se, jak si povedou Viktoriáni.

Těm ale los prvního kola ligové fáze přisoudil podstatně těžšího soka než sešívaným. Svěřenci Miroslava Koubka totiž vyrazili do německého Frankfurtu, aktuálně čtvrtého celku našlapané Bundesligy. Za Eintracht navíc řádí Omar Marmoushe.

A pětadvacetiletý Egypťán nechyběl v základní sestavě Dino Toppmollera ani ve čtvrtek večer. Hosté v ofenzivě, jako tradičně, spoléhali na aktuálně druhého nejlepšího střelce Chance Ligy Pavla Šulce. Hrál i nedávno dorazivší Svetozar Markovič.

Miroslav Koubek vrátil post jedničky Jedličkovi

Do branky Západočechů se podle očekávání po dvou měsících vrátil od první minuty Martin Jedlička. Ten v sobotu střídal o poločase kolegu Mariana Tvrdoně, kterému se duel na Slavii vůbec nevyvedl. Bývalá jednička Bohemians hned od úvodu čelila týmu se skvělou formou.

Jako první v zápase zahrozili domácí, ale hlavička Marmoushe z nebezpečného prostoru žádnou škodu nenadělala. Po deseti minutách se pokoušel prosadit debutant v evropských pohárech Matanovič, ale Jedlička byl pozorný. Stejně jako o tři minuty později, kdy opět hrozil Matanovič.

Miroslav Koubek po půlhodině hry sledoval, jak ve velké šanci přestřelil branku Pavel Šulc. Celá akce vznikla po trestném kopu Lukáše Kalvacha. Svou trefu v reprezentačním dresu proti Ukrajině ale třiadvacetiletý útočník nezopakoval.

Jako první se gólově prosadili domácí. Rasmus Kristensen krásně našel Huga Ekitikeho, který se nemýlil. Radost ale Frankfurtu vydržela pouhé tři minuty. Parádní trefou totiž srovnal aktivní Pavel Šulc, který se takovými krásnými góly jistě brzy prodá do zahraničí.

Zdroj: ČT Sport, X