Pavel Šulc se hattrickem dostává na první místo krále střelců! Mám z něj velkou radost, chválí ho Koubek

V druhém kole nadstavby se hostila Viktoria Plzeň soupeře ze Slovácka. Zatímco Slovácko potřebuje co nejvíce bodů, aby se dotáhlo na 5. místo, Plzeň už je jednoznačně třetí. I přes to však zápasy nevypouští, a důkazem je tomu i právě dnešní zápas.

První poločas

Už od začátku zápasu bylo vidět, že oba celky budou hrát aktivně. Příslib zajímavého utkání potvrdila individuální akce Matěje Vydry, který skvěle obešel obránce Slovácka, střelu dostal i za záda brankáře Heči, ale střelu mu zblokoval jeden z obránců.

Ve správný čas na správném místě ale stál Pavel Šulc, který odražený balon doklepl do prázdné branky. Slovácko se ale nevzdalo a v 32. minutě se skvělou trefou za hranicí pokutového území zapsal Michal Kohút.

Jedlička byl naprosto bez šance. Deset minut poté měl obrovskou příležitost Pavel Juroška, když měl před sebou úplně prázdnou branku, ale mířil pouze do břevna.

A jak se říká, nedáš, dostaneš. V tomto případě to platilo, jelikož v další šanci se pár minut poté objevil Erik Jirka, který hlavou trefil tyč. Z následného rohu se ale prosadil plzeňský kapitán Lukáš Hejda a Plzeň tak šla o poločase do kabin za stavu 2:1.

Druhý poločas

Po hodině hry se Slovácku vyplatila útočnost, když Radim Řezník zahrál rukou v pokutovém území. Rozhodčí byl přivolán VARem a následně ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Marek Havlík, který umístil penaltu přesně k tyči.

Penalta se ale kopala i na druhé straně, taktéž po ruce v pokutovém území. Chorý přenechal míč Šulcovi, který proměnil a osamostatnil se na první příčce pro krále střelců. Trenér Slovácka Martin Svědík poté dostal žlutou, a následně červenou karty za nesportovní výstupy.

V poslední minutě se znovu trefil Šulc, když z protiútoku došel s míčem až k prázdné brance, jelikož Heča se účastnil útočné akce.

,,Mám z něj velkou radost, zaslouží si to. To, že mu to celý tým přeje, dokazuje to, že mu Tomáš Chorý přenechal zahrávání penalty,“ říká Koubek. ,,On nebyl vyhlášený střelec, ale myslím si, že je pro něj důležité, že dostane prostor v systémech. Pracuje na koncovce na trénincích a roste,“ popisuje trenér Šulcovu práci.

Zdroj: Livesport, FC Viktoria Plzeň