Pastrňák dvakrát skóroval, na výhru to ale Bostonu nestačilo. Podívejte se na oba jeho góly

NHL zanedlouho odstartuje svou novou sezónu a příprava na ni je tak v plném proudu. Kanadsko-americká soutěž nabídla v noci z pátku na sobotu hned deset zápasů, v jednom z nich se prosadili i Češi.

Hokejisté Bostonu Bruins mají za sebou v rámci přípravy na novou sezónu už tři zápasy. Zatím to však z jejich strany není nic přesvědčivého.

Boston sice nejprve porazil New York Rangers 3:0, poté ale dva zápasy prohrál. Buffalu podlehl 1:4, nyní nestačil také na Philadelphii, když prohrál 3:4 po nájezdech.

Flyers šli do vedení už po sedmi a půl minutách hry, gólový účet utkání otevřel Joel Farabee. Pak ale o pět minut později zaúřadoval český střelec Pastrňák. Ten se prosadil s přesilovky, na gól mu kromě Charlieho McAvoye asistoval také Pavel Zacha.

Hosté však také využili svou přesilovku, a to v čase 17:27, když stál na konci gólové akce Ryan Poehling.

Boston ale opět dokázal srovnat krok, zase díky Pastrňákovi. Ten skvěle vypíchl puk jednomu z hráčů Flyers a tváří v tvář brankáři už se nemýlil. Oba jeho góly si můžete prohlédnout v níže přiloženém videu.

Dvě branky Pastrňáka na vítězství nestačily

Byl to tak první zápas Bruins, kde se výrazněji prosadili také Češi. Bohužel pro Boston to ovšem na žádné body nestačilo. Po normální hrací době byl po trefách Heinena a Brinka stav 3:3, v prodloužení gól nepadl.

Muselo se tedy jít do samostatných nájezdů, kde však Pastrňák svůj pokus neproměnil. Za Flyers se trefili Brink a Frost a zařídili tak svému týmu těsnou výhru 4:3.

V prvním zápase si asistenci připsal Jakub Zbořil, proti Buffalu byl z českých řad vidět Jakub Lauko, avšak hlavně kvůli dvěma dvouminutovým trestům.

Další zápas čeká hokejisty Bostonu Bruins v noci z pondělí na úterý, tentokrát se s Flyers utkají na jejich ledě. V rámci přípravy pak ještě odehrají dva duely s Washingtonem a jeden zápas s Rangers.

Zdroj: NHL, Twitter / X