Památné momenty derby: Štetina odkopem trefil sám sebe do obličeje a daroval gól Slavii

Lukáš Štetina nezanechal ve Spartě úplně výraznou stopu. I když byl období, kdy patřil mezi opory, více si fanoušci pamatují jeho přešlapy a jeden takový předvedl i v derby proti Slavii.

Památné momenty – derby je speciální projekt Ruiku, který si připomíná nejikoničtější momenty, které se v duelech mezi Spartou a Slavií udály. Dnes se ohlédneme za fackovanou Lukáše Štetiny.

Štetinovo osudné derby se odehrálo 24. dubna 2019. Jen deset dní poté, co se v Edenu potkaly Slavia a Sparta v ligovém derby.

Sešívaní měli jasně navrch a měli spoustu šancí, ale zápas nakonec skončil jen remízou 1:1. S o to větší vervou a chutí svého rivala konečně zadupat do země Slavia do semifinále Mol Cupu hraném doma v Edenu vstupovala.

A povedlo se. Ve 25. minutě otevřel skóre Tomáš Souček. Lídr sešívaných těsně před poločasem přidal ještě druhý gól. Slavia měla jasně navrch a k dispozici další obrovské šance, Spartu přestřílela ohromným rozdílem 18:2, na střely na branku to bylo neuvěřitelných 12:0.

Třešničku na dortu celému zápasu nasadil ve druhém poločase Lukáš Štetina. Stoper Sparty totiž předvedl něco, na co fanoušci obou týmů asi nikdy nezapomenou.

Dlouhý balón za obranu hostů směřoval na Micka van Burena, míč ale zastavil Štetina. Z první jej chtěl odkopnout pryč, jenže trefil jen sám sebe do obličeje a naservíroval van Burenovi luxusní přihrávku do sóla na brankáře.

Nizozemský útočník tváří v tvář Hečovi ještě připravil míč před prázdnou branku Masopustovi, který zvýšil na 3:0.

Před tímto duelem skončilo derby třikrát v řadě remízou, tehdejší semifinále Mol Cupu ale odšpuntovalo sešívanou dominanci. Slavia z následujících sedmi zápasů pět vyhrála a dvakrát se zrodila remíza. Celkové skóre z těchto střetnutí navíc činilo 14:2 pro sešívané.

Zdroj: Fortuna liga