Chance Liga

Památné momenty derby: Sparta nečekaně ve čtvrtfinále MOL Cupu vyřadila Slavii, pohár však nezískala

V sezoně 2021/22 na sebe Slavia se Spartou narazili ve čtvrtfinále MOL Cupu. Zápas se navíc odehrál v Edenu, o to překvapivější byl triumf Sparty. Jak se rodilo vítězství týmu Pavla Vrby?

Památné momenty – derby je speciální projekt Ruiku, který si připomíná nejikoničtější momenty, které se v duelech mezi Spartou a Slavií udály. Tentokráte se podíváme na triumf Sparty v MOL Cupu.

V osmifinále si Sparta zahrála na půdě Teplic, kde po brankách Davida Moberga Karlssona a Bořka Dočkala zvítězila 2:0. Slavia si poradila se Zlínem poměrem 3:1, o góly se postaral Horský, Madsen a Olayinka.

Následný los určil, že ve čtvrtfinále dojde na další souboj pražských „S“. Poměrně jasným favoritem na postup byl výběr Jindřicha Trpišovského. Utkání se odehrálo v Edenu, avšak kvůli covidovým restrikcím se na stadion dostalo pouze 1000 lidí.

Do utkání vstoupila mnohem lépe Sparta, která se již v desáté minutě radovala z prvního gólu. V pokutovém území se k odraženému míči dostal Ladislav Krejčí, pro nějž nebyl velký problém překonat Aleše Mandouse.

Ve 26. minutě mohli příznivci Letenských slavit druhý přesný zásah. Rychlý protiútok do otevřené obrany soupeře založil Jakub Pešek, který byl i na konci celé akce. S trochou štěstí dostal míč za záda Mandouse.

Další gól už nepadl, do šaten se tak odcházelo za stavu 0:2. Ve druhém poločase už měly navrch obrany obou celků. Za zmínku stojí ještě 85. minuta, kdy rozhodčí Pavel Orel udělil Kacharabovi už druhou žlutou kartu. Pro stopera Slavie tak utkání skončilo předčasně.

Mužstvo Pavla Vrby se tedy mohlo radovat ze zaslouženého postupu. V semifinále narazilo na Jablonec. Severočeský tým předvedl velmi kvalitní výkon, nicméně do finále se kvůli prohře 3:4 po prodloužení nepodíval.

Finálové utkání se odehrálo v Uherském Hradišti, kde se Spartě dlouhodobě nedaří. To se potvrdilo také nyní, výběr Martina Svědíka totiž po brankách Václava Jurečky a dvou přesných zásazích Petra Reinberka zvítězil 3:1.

Bude velmi zajímavé sledovat, jak dopadne nadcházející derby pražských „S“ v MOL Cupu. 3. května se totiž oba týmy potkají v souboji o cennou trofej.

Zdroj: Youtube, Fortuna liga