Oslava s rohovým praporkem? Byla to jen taková legrace. Nic v tom nehledejte, říká nejlepší střelec Slavie

Slavia si v sobotu večer poradila v domácím prostředí s nepříjemnou Sigmou, pro kterou se jednalo o první ligovou prohru pod vedením trenéra Tomáše Janotky. Výhru sešívaných v 88. minutě pečetil Malick Diouf. Co prozradil ke své oslavě?

• Slavia zvládla čtvrté kolo Chance ligy
  • Olomouc poprvé neskórovala
  • Malick Diouf vstřelil v aktuální sezoně již druhý ligový gól

Doposud jedinou ligovou ztrátu si Slavia připsala na půdě Slovácka, odkud odjížděla pouze s bezbrankovou remízou. Ke zisku tří bodů nestačilo ani jedenáct střel.

Následně si mužstvo zkušeného kouče Jindřicha Trpišovského poradilo s Českými Budějovicemi i Libercem. Ani během těchto duelů brankář Antonín Kinský nemusel lovit míč ze sítě.

Pražská Slavia zvládla také vstup do evropských pohárů, belgický Royale Union porazila poměrem 3:1. O dvě trefy se postarala letní akvizice Tomáš Chorý, třetí zásah přidal středopolař Oscar Dorley.

V sobotu večer přijela do Edenu Sigma Olomouc, která rovněž měla na svém kontě sedm bodů. Hanáci se gólově prosadili ve všech třech duelech, největší podíl na tom měl útočník Jan Kliment.

Navzdory pozměněné základní sestavě zvládl vršovický celek tento náročný duel. Již v sedmé minutě se z pokutového kopu prosadil Václav Jurečka, pro nějž šlo o premiérové minuty v nové sezoně. Výhru sešívaných v 88. minutě pečetil Malick Diouf.

„Není jednoduché hrát a nedostávat góly. Máme skvělou defenzivu, musíme být neustále připraveni. Pokud nebudeme inkasovat, tak to pro nás bude super. Myslím, že musíme takto pokračovat dále. Chránit naši branku, zkoušet skórovat,“ prozradil pro klubový web střelec druhé branky.

A co řekl ke své gólové oslavě s rohovým praporkem? „Byla to jen taková legrace (smích). Nic v tom nehledejte, chtěl jsem si prostě jen vystřelit z praporku,“ uzavřel toto téma nejlepší střelec Slavie.

Zdroj: SK Slavia Praha