Vyrovnané derby vítěze nepoznalo, Sparta remizovala se Slavií 2:2

290. pražské derby mezi Spartou a Slavií skončilo remízou. Ve vyrovnaném utkání jsme viděli 4 branky. Nejprve se prosadil hostující Kúdela, sparťané Tetteh s Kangou stanovili poločasový výsledek na 2:1, ve druhém poločase ale vyrovnal Souček.

První střelu v zápase předvedl v 5. minutě Chipciu, obránce ale jeho ránu zpoza vápna zablokoval. Unikajícího Tetteha musel faulovat Ngadeu, který za svůj zákrok obdržel žlutou kartu. Poté se „předvedl“ Nita, který udělal velkou chybu v rozehrávce. Stoch ale nedokázal branku Sparty ohrozit.

Miroslav Stoch se pokusil o dalekonosnou střelu i o pár minut později, tentokrát ale mířil těsně vedle branky. Do statistik se zapsal i Bořil, kterého střela skončila ovšem až u rohového praporku. Guélor Kanga kvůli zbytečnému faulu obdržel 8 žlutou kartu, chybět tak bude další 2 zápasy.

První velkou šanci zápasu měl Tetteh, kterého ale výborným zákrokem vychytal Kolář. Po rohovém kopu se v pokutovém území objevil osamocený Coufal, který ale nedokázal zamířit přesně. Další šanci měl ve 35. minutě Kanga, který vypálil z velké dálky. Brankář Slavie ale dokázal míč vyrazit na roh.

Poté už ale Slavia vstřelila první branku. Po rohovém kopu se trefil Ondřej Kúdela. O chvíli později mohla Slavia zvýšit své vedení. Hlavička Olayinky ale skončila na tyči. Sparťané dokázali vyrovnat ve 42. minutě. Tetteh si naskočil na centr Civiče a stanovil stav zápasu na 1:1. A Sparta dokázala do konce poločasu otočit utkání! Po ruce měla výhodu pokutového kopu, který bravůrně proměnil Kanga. Poločas tak skončil 2:1.

Sparta se snažila ve druhém poločase zvýšit své vedení, do velkých šancí se ale nedostávala. Po nebezpečném centru vyrazil pouze před sebe míč Nita, Štětina ale dokázal míč odvrátit. Z následného protiútoku běžel na branku Tetteh, jeho zdravotní problémy mu ale nedovolily vystřelit.

Branku následně vstřelili hosté. Slavia se prosadila znovu po rohovém kopu, když si našel míč Tomáš Souček a nasměroval ho do sítě branky Sparty. Slavia se mohla dostat do vedení, Zmrhal z nadějné situace ale přestřelil. Druhý poločas příliš šancí nenabídl, vyrovnané utkání skončilo 2:2.

Sestavy:

AC Sparta Praha: Nita – Chipciu, Radaković, Štetina, Civić – Stanciu (C), Kanga, M. Frýdek, Plavšić – Pulkrab, Tetteh.
Náhradníci: Heča – Costa, Kaya, Sáček, Mebrahtu, Josef Šural, Vatajelu

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Kúdela, Bořil – T. Souček, Traoré – Stoch, Hušbauer (C), Zmrhal – Olayinka.
Náhradníci: Kovář – Deli, Matoušek, Sýkora, Baluta, Mešanović, Frydrych