Olomouc zlomila neprůstřelnost Kořenáře a porazila Spartu, papírový favorit zápasu dvakrát inkasoval už v první třetině

Středeční večer si mohou olomoučtí hokejisté zařadit mezi ty vydařené. V rámci dohrávky 7. kola hokejové Tipsport Extraligy totiž porazili pražskou Spartu 3:2. Nejdříve sice Hanáci prohospodařili dvoubrankový náskok, avšak obránce Tomáš Černý nakonec nasměroval Olomouc ke třem bodům. O dvě branky se postaral Jakub Orsava.

1. třetina

První výraznější šance jsme se dočkali ve čtvrté minutě, když se po křížné přihrávce zjevil před olomouckou brankou Filip Chlapík, jenomže na poslední chvíli mu kotouč utekl. První branka zápasu tak padla na druhé straně. Michal Kunc vyhrál vhazování a posunul kotouč na Adama Rutara. Ten vystřelil z první a Jakub Orsava lehkou tečí otevřel skóre.

Sparta mohla vyrovnat, když se ve dvanácté minutě dostala k přesilové hře. Pražané ale s nabídnutou možností nenaložili podle představ.

Na další branku jsme si tak museli počkat do závěru třetiny. V čase 18:41 se znovu dostal do gólové šance Orsava. Bekhendem si potáhnul kotouč do strany a následně jej přehodil přes Kořenáře. Druhým gólem v zápase určil skóre první třetiny – 2:0 pro Olomouc.

2. třetina

Sparťané podle očekávání do druhé třetiny vlétli se snahou co nejrychleji vstřelit kontaktní branku. Nejdřív byl v dobré pozici Forman, avšak neuspěl. Ještě blíže byl o chvíli později Hyka, ale jeho kotouč mířil pouze do tyče olomoucké branky.

Spartě se však povedlo přece jen v pětadvacáté minutě snížit. Do dobré střelecké pozice si nabruslil Tomáš Tomek, zpracoval Hrabíkovu přihrávku a překonal Machovského přesnou ránou nad lapačku. Na začátku druhé poloviny utkání hrála Olomouc přesilovku. Vyloučení formana však potrestat nedokázala.

3. třetina

Na začátku třetí části hráli pro změnu přesilovku hosté, kteří ji na rozdíl od Hanáků dokázali zužitkovat. Po delším obléhání Machovského branky dokázal vyrovnat Onřej Najman, avšak nutno říct, že s pořádnou dávkou štěstí. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho.

Inkasovaná branka domácí hokejisty naopak povzbudila. Netrvalo ani minutu a obránce Tomáš Černý poslal Olomouc znovu do vedení – 3:2. To běžela čtyřiačtyřicátá minuta zápasu. Dvě rychlé branky probudily fanoušky, ale i hráče na ledě. Najednou se hrál hokej jako z partesu, nahoru a dolů, jednu šanci střídala druhá.

Druhá polovina poslední části plynula jako voda, hrálo se celých sedm minut bez přerušení, což pochopitelně hrálo do karet domácím. Minutu a půl před koncem sáhla Sparta ke hře bez brankáře. Machovský ale podržel Olomouc, která nakonec získala proti favoritovi cenné tři body.

Zdroj: Tipsport Extraliga