Olmo při svém debutu vysvobodil Barcelonu gólem! Katalánský gigant nedopustil překvapení a porazil Vallecano

Barcelona zvládla i třetí utkání La Ligy, stejně jako předchozí dvě utkání i to třetí skončilo 2:1 v její prospěch. Na půdě Raya Vallecana to neměla lehké, vývoj otočila až po výměně stran.

• Barcelona zůstává po třech kolech stoprocentní
  • Rayo padlo teprve poprvé v sezoně
  • Dani Olmo se trefil hned při debutu

Domácí začali aktivně, hned v sedmé minutě chtěli po zákroku na Isiho Palazona penaltu, ta se ale nepískala. Minutu nato střílel Unai Lopez, gólman Marc André ter Stegen si však s jeho pokusem poradil.

V deváté minutě už se Lopez nemýlil, když zakončil akci z pravé strany přízemní střelou. Za hosty se ozval až v 19. minutě Jules Koundé, francouzský obránce trefil ale jen jednoho z bránících hráčů a získal roh.

Následovaly dvě šance Barcelony, Iňigo Martinez ani Ferran Torres ale svými pokusy úspěch neslavili. Ve 37. minutě o době dal poprvé vědět Lamine Yamal, s jeho střelou si ale domácí brankář poradil.

Do kabin se tak šlo za poměrně překvapivého stavu 0:1 v neprospěch Barcelony. Po výměně stran začal aktivně Raphinha, který nevyužil dvě možnosti. Jednou mířil vedle, jsou ho zablokoval bránící hráč.

Tlak stupňoval Dani Olmo, který poté napálil břevno. Barcelona si šla za vyrovnáním, což se jí podařilo dvě minuty poté. Na konci akce byl záložník Pedri, který už měl poměrně snadnou práci.

A Barcelona rychle vývoj úplně otočila, branka Roberta Lewandowskiho ale nemohla platit kvůli faulu. V 82. minutě již hostující sektor slavil regulérně, po pasu Yamal a se prosadil debutant Olmo.

V závěru už Barcelona vývoj kontrolovala, velkou šanci zahodil ještě Marc Bernal, ale mrzet ho to nemuselo.

Zdroj: La Liga, FC Barcelona