Odehráli jsme výborný zápas, stejně jako jejich brankář, chválil svůj tým Zegras po jasné výhře nad Francií

USA si ve svém čtvrtém vystoupení na Mistrovství světa 2024 v České republice smlslo na Francii a zvítězilo 5:0. Pro zámořský celek byl zápas veledůležitý, jelikož do té doby získal jen 4 body, což byl ostatně stejný zisk jako měla Francie. Povinným vítězstvím se tak Američané dostali zpět do postavení zaručující postup do čtvrtfinále.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď

Trenér amerického národního výběru John Hynes po porážce v prodloužení se Slovenskem udělal v sestavě pouze kosmetické změny ve třetí a čtvrté formaci. Složení elitních útoků nechal stejné jako v předchozím průběhu turnaje a vyplatilo se.

V rámci první třetiny elitní útok USA vsítil 4 branky a o osudu zápasu bylo takřka rozhodnuto. Dvakrát se trefil 23letý forvard Minnesoty Matthew Boldy, který ke gólům přidal ještě asistenci. Jeho spoluhráči Johnny Gaudreau a Brock Nelson si taktéž připsali dva, respektive tři kanadské body.

Zegras chválil francouzského brankáře

„Odehráli jsme fantastický zápas, jejich brankář ale taky“, začal svůj pozápasový rozhovor útočník Anaheimu a spoluhráč Lukáše Dostála. 23letý útočník v zápase nebodoval, a tak na šampionátu zatím čítá bilanci jen 1+1.

„Měli jsme 54 střel a dali jsme jen 5 branek, za což jde ohromný kredit právě francouzskému brankáři. Byl prostě neuvěřitelný. Do zápasu jsme šli s tím, že máme stejně bodů jako oni, takže nejsme lepší. Měli jsme skvělý začátek, a to rozhodlo“, dodal Zegras.

Americký útočník zmiňoval skvělý výkon Quentina Papillona, který během dvou třetin pochytal 35 střel. 26letý Francouz byl střídaný po druhé periodě s úspěšností 97,3 %. Ve třetí části nastoupil do branky Julian Junca, který si připsal 14 zásahů.

„Nezačali jsme tak, jak jsme chtěli a obdrželi jsme brzké góly“, kroutil hlavou Kevin Bozon. Francouzský útočník naskočil v první formaci a ani on sám nemohl po zápase uvěřit, že Francie inkasovala hned 4 branky v rámci úvodní třetiny.

„Po 1. třetině bylo po zápase, ale chtěli jsme hrát, jako by nebylo. Bez puku jsme se ve zbytku zápasu zlepšili, ale musíme hrát více s ním. Hráli jsme proti nejlepším hráčům na světě, můžeme se od toho odpíchnout“, dodal francouzský útočník.

Zdroj: IIHF, MS 2024