Obrovský úspěch českých fotbalistek! V kvalifikaci porazily mistryně světa ze Španělska

Česká ženská fotbalová reprezentace zaznamenala jeden z největších úspěchů historie. V kvalifikaci o mistrovství Evropy dokázala zdolat mistryně světa ze Španělska 2:1. Trenér Karel Rada po výhře neskrýval své nadšení.

• České fotbalistky uhrály největší úspěch své kariéry
  • S reprezentací zdolaly mistryně světa ze Španělska
  • Trenér Karel Rada promluvil o výkonu

Česká ženská fotbalová reprezentace aktuálně bojuje o postup na mistrovství Evropy. Kvalifikace probíhá formou Ligy národů a Češky se nachází v elitní lize A.

Mají tedy tři nadmíru kvalitní soupeřky a přímý postup získají pouze dva týmy. Dva další ale nemusí zoudat, protože si zahrají baráž. Do ní se probojují i nejlepší tři týmy z ligy B.

Češky udolaly mistryně světa

Češky se na podzim minulého roku probojovaly do elitní ligy A v Lize národů a mohly se těšit na zajímavou kvalifikaci na mistrovství Evropy. V úvodních třech zápasech padly, poté ale uhrály bod s Belgií a nyní se dočkaly životního úspěchu.

Doma v Chomutově vyzvaly mistryně světa ze Španělska a ačkoliv v 15. minutě prohrávaly trefou Bonmatiové, nakonec zápas zásluhou Svitkové a Bartoňové otočily a slaví výhru!

Tato výhra jim pomohla k dosavadní třetí příčce, která ale na situaci již nic nemění. Dánky porazily Belgii a mají devět bodů, což už Češky zápasem s nimi nemohou dohnat. Zoufat ale nemusí, čeká je zajímavá baráž.

„Odehráli jsme obrovsky těžký zápas. Holky si v něm sáhly na úplné dno, protože se aktuálně nacházejí teprve v určité fázi přípravy na novou sezonu. Co se týká samotného zápasu, tak ten rozjezd jsme měli trochu pomalejší.

Tam nám chyběla větší agresivita, více důrazu v soubojích a lepší kombinace. Postupně jsme se zlepšovali a je ale také pravda, že jsme přežili několik gólovek soupeře. Ten gól byl pro nás takovou vzpruhou, takovým nakopnutím do toho poločasu, kdy holky cítily obrovskou šanci.

Tou bojovností ve druhém poločase jsme ukázali, že chceme dnešní zápas vyhrát, a to se nám nakonec povedlo,“ řekl po zápase trenér Karel Rada.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace