Ostatní

Oba čeští šipkaři v Polsku skončili v prvním kole. V Gliwicích zvítězil sedmnáctiletý favorit Littler

Od pátku 14. června se koná další turnaj šipkařské série World Series of Darts. Pátý z celkových osmi turnajů se tentokráte koná v polských Gliwicích. Čeští zástupci, Karel Sedláček a Adam Gawlas, zde nemohou chybět, bohužel ale vypadli hned v prvním kole.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Předchozí turnaj série v Dánsku, konkrétně v Kodani, ovládl Gerwyn Price, když porazil Roba Crosse 8-5 na legy. Opakovalo se tak finále z turnaje v New Yorku, hrané o týden dřív. To naopak vyhrál Cross. Na začátku roku si proti sobě dvakrát zahráli Luke Littler s Michaelem van Gerwenem, kteří se taktéž ve vítězstvích vystřídali.

Poland Darts Masters tak odstartovala nasazená jednička, Luke Littler. Smůlu na los měl český Adam Gawlas, před kterým tak stál skoro nesplnitelný úkol. S Angličanem hrál vyrovnanou partii, ale i tak prohrál poměrem 6-4 na legy. Rozhodně se ale za svůj výkon nemusel stydět.

Překvapením v prvním kole bylo vítězství Borise Krčmara, světové 57, s aktuální světovou 5, Nathanem Aspinallem. Ten i přes pětinásobnou 180 a průměr 96,17 na tři šipky prohrál 6-4 a Chorvat postupoval dál.

Zvítězil objev posledních let

Všichni ostatní favorité si v prvním kole hravě poradili se svými soupeři. Byli to Peter Wright, Luke Humphries, Michael Smith, Rob Cross, Stephen Bunting a Michael van Gerwen. Právě on vyřadil českou jedničku, Karla Sedláčka. Oplatil mu tak prohru, kterou se ,,Zlým Kájou“ prožil na turnaji Players Championship 10.

V druhém kole si poradil Littler s Wrightem vítězstvím 6-3, Smith porazil mistra světa Humphriese v anglickém derby těsným výsledkem 6-5. Cross si pohlídal zápas s krajanem Buntingem a vyhrál 6-4. MVG dominantní výhrou 6-0 poslal domů Krčmara.

Do finále jako první postoupil sedmnáctiletý ,,The Nuke“, když vyhrál s ,,Bully Boyem“ Smithem 7-6. Nasazená jednička se tak potkala s nasazenou dvojkou, Robem Crossem. Ten v semifinále docela překvapil a světovou dvojku porazil jednoznačně 7-2.

Anglické finále překvapivě jednoduše opanoval Luke Littler poměrem 8-3. Cross se v průběhu zápasu víc a víc trápil, netrefoval trojnásobky ani doubly, a tak bylo o vítězi rozhodnuto poměrně brzy. Budoucí velká hvězda si navíc připsala průměr 101,84 na tři šipky a skvělý výkon jenom podtrhla první match dart, kterou hned proměnila.

Příští turnaj světové šipkařské série se bude konat od 9. do 10. srpna v australském Wollongongu.

Zdroj: World Series of Darts