Evropská liga

Nový trenér AS Řím čelí velké výzvě! V utkání proti Bilbau Vlky uklidnil ukrajinský kanonýr

Italské AS Řím má nového trenéra, který hned ve svém druhém zápase čelil velké výzvě. Do Věčného města dorazil k utkání Evropské ligy Athletic Bilbao, který měl v úvodu duelu více ze hry. Jako první se ale trefil domácí kanonýr z Ukrajiny Artem Dovbyk.

• První zápas hlavní fáze Evropské ligy proti sobě postavil AS Řím a Athletic Bilbao
  • Vlky vedl nový trenér Jurič, pro kterého to byl teprve druhý zápas na lavičce
  • Jako první se trefil domácí kanonýr Artem Dovbyk

Do úvodního zápasu Evropské ligy vstoupil domácí AS Řím po malém personálním zemětřesení. Vedení totiž v minulém týdnu odvolalo trenéra Daniele De Rossiho a dalo důvěru chorvatskému kouči Ivanu Juričovi. A tah se zatím vyplácí.

O víkendu totiž Vlci porazili jednoznačně 3:0 třetí celek Serie A z Udinese a zlepšený výkon měli schovaný také pro svého baskického soka. Bilbao ovšem šlo do utkání na Stadio Olimpico se sérií tří ligových výher v řadě.

Oproti původním předpokladům už byl alespoň na lavičce hostí připraven křídelník Nico Williams, kterého v minulém týdnu vyřadil bolavý kotník. Na hřišti byl od první minuty jeho bratr Inaky, kterého na hrotu doplňoval Gorka Guruzela.

AS Řím uklidnila branka Dovbyka

Střelec dvou branek z posledního duelu LaLigy proti Celtě Vigo (3:1) zahrozil už ve třetí minutě, ale jeho střela z první se neujala. Hosté byli v úvodu utkání velmi aktivní, což jenom potvrdila další akce, kterou ale kvalitně nezakončil Benat Prados Diaz.

Domácí museli zvýšit tempo. Aktivní byl především španělský wingbek Angelino, který své spoluhráče zásobil velkým množstvím centrů. Jeden z nich si ve 32. minutě našel ukrajinský sniper Artem Dovbyk a rázem to bylo 1:0 pro AS Řím.

Trefa sedmadvacetiletého Ukrajince Římany uklidnila a v dalším průběhu úvodního dějství tak hru začali Juričovi svěřenci kontrolovat s mnohem větším přehledem. Navíc se mohl podruhé prosadit Dovbyk, ale hostující gólman Agirrezabala byl proti.

Pro poločasovou přestávku tak musel trenérský tým Bilbaa vymyslet novou a úspěšnější taktiku. Dalo se čekat, že se do hry dostane i Nico Williams, který na nedávném evropském šampionátu zle trápil nejednoho obránce.

Zdroj: Sport 1, X