Premier League

Newcastle po roce opět vyřazen ve 3. kole Carabao Cupu Nottinghamem Forest

Ve třetím kole Carabao Cupu na sebe opět narazili Nottingham Forest a Newcastle United. Před rokem se radoval Nottingham, když vyloupil St. James‘ Park a po prodloužení zvítězil 3-2. A Nottingham se raduje i letos, tentokrát po výhře 3-1 na svém domácím hřišti. O výsledku se rozhodovalo až v nastaveném čase.

Newcastle začal nejistě. Ze začátku byl jako ospalý a kvůli absenci důrazu při bránění hned v 1. minutě přišlo varování, když se k dobré střele dostal Dias a Darlow musel zasahovat. Varování však nepomohlo a tak Nottingham vstřelil gól už ve 2. minutě, když po centru Byrama z pravé strany poslal hlavou míč do sítě Daryl Murphy.

Po inkasované brance hráči Newcastlu jakoby se probudili a začali hrát také. Takže se hra vcelku vyrovnala, ačkoliv se nehrálo v nijak závratném tempu. V 35. minutě pak mohl srovnat Joselu, který se po rohovém kopu dostal k hlavičce, ale těsně minul bránu. Nic vážnějšího se pak ve zbytku prvního poločasu nestalo. Poločas se odehrál v poklidném tempu, skoro jako by se jednalo o přátelské utkání. Po prvním poločase tedy 1-0 pro Nottingham.

Druhý poločas začal v poněkud větším tempu, než v jakém se odehrával ten první. Nicméně první vážnější situace přišla v 51. minutě. Dias vyslal střelu na bránu Newcastlu, Darlow ji nechytil zrovna jistě a vyrazil míč před sebe, čehož využil Murphy a Darlowa odešel a chtěl zakončovat do prázdné branky, ale Clark stihl skluzem odvrátit na roh. Z rohu pak dobře naběhl Hefele, branku Newcastlu ale těsně minul.

V 62. minutě se po nádherné kombinační akci Nottinghamu dostal ve vápně k míči Carvalho a z úhlu se snažil přelobovat na zadní tyč Darlowa, ten však míč dokázal skvělým zákrokem vyškrábnout a obrana dostala míč pryč.

V 78. minutě Nottingham opět pěknou kombinací překonal obranu Newcastlu a k míči se před vápnem dostal Dias, který si s míčem sběhl ke středu vápna a vystřelil na zadní tyč, bránu ale minul. Každopádně to byla další nebezpečná akce Nottinghamu.

V 92. minutě po pěkné akci Newcastle dokázal vyrovnat. Rondón překonal brankáře Nottinghamu z úhlu. Ale hned v 94. minutě si Nottingham vzal vedení zpět, když se po rychlém přechodu dostal k míči Dias, který centroval do vápna, ale Darlow vyrazil míč pouze k hráči soupeře, jímž byl Cash a ten neměl problém zakončit do prázdné brány.

Po druhém gólu pak ale přišla situace, kdy letěl do šestnáctky míč na Péreze, ale toho brankář Nottinghamu sejmul na zem a nejspíš se měla pískat penalta. Ta se ale nepískala a aby toho nebylo pro Newcastle málo, tak v 97. minutě Kenedy nesmyslně jakožto poslední hráč ztratil míč, kterého se zmocnil Dias a ten Darlowa tváří v tvář překonal. Nutno podotknout, že Dias odehrál skvělý zápas a gól si zasloužil.

Nottingham tak zaslouženě zvítězil. Na střely zápas skončil sice 11-10 pro Nottingham, ale Newcastle trefil bránu jen jednou a to v případě gólu Rondóna. Akce Nottinghamu byly nebezpečnější a celkově si hráči druholigového týmu šli pro výhru více. Newcastle tak opět končí už ve třetím kole Carabao Cupu.

Nottingham Forest 3 – 1 Newcastle United

Sestavy:

Nottingham: Steele – Robinson, Fox, Hefele, Byram (39. Darikwa) – Watson (C), Bridcutt – Lolley (59. Osborn), Carvalho (82. Cash), Dias – Murphy

Newcastle: Darlow – Clark (C), Fernández (69. Pérez), Schär, Sterry – Kenedy, Ki Sung-yueng, Longstaff, Atsu – Muto (77. Murphy) – Joselu (82. Rondón)