Chance Liga

Nenasytný Jurečka zničil Bohemians, Trpišovský si z něj utahuje. Jak členové Slavie reagují na drtivou výhru ve vršovickém derby?

Pražská Slavia zahájila nadstavbu až nečekaně suverénním způsobem. Do Edenu dorazili Bohemians v doufání, že se jim podaří uhrát dobrý výsledek. Sešívaní ovšem dokázali svého soupeře zničit 6:0. Co na to v Edenu říkají?

Slavia sice vstoupila do nadstavby z druhého místa, do prvního utkání však šla značně povzbuzena o pár dní starou výhru nad Spartou ve finále MOL Cupu, v němž byli sešívaní víceméně většinu zápasu lepším týmem.

V neděli dorazili do Edenu Bohemians, kteří při senzační sezoně sahají na účast v evropských pohárech. V první půli to s nimi nevypadalo tak bledě. Slavia sice byla lepší, nicméně do kabin se šlo po gólu Václava Jurečky za stavu 1:0.

Ve druhé půli však sešívaní rozjeli nezastavitelnou ofenzivní smršť. Ve 47. minutě se prosadil znovu Jurečka, který o pět minut poté završil hattrick. Tři minuty poté skóroval David Douděra a to stále nebyl konec.

V závěru druhého dějství totiž ještě Jurečkovi jednak jeden gól nebyl správně uznán, aby ovšem skóroval Mick van Buren a Jurečka se ještě jednou regulérně prosadil. Slavia vyhrála vysoko 6:0. Bohemians neměli šanci.

Jurečka by rád víc gólů, Trpišovský si z něj utahuje

Jak už bylo zmíněno, hlavní podíl na drtivé výhře měl Václav Jurečka, jenž nasázel hned čtyři góly a nebýt ofsajdu, mohlo jich být i více. „Trochu mě mrzí, že jsem si to nepohlídal,“ přiznal na tiskové konferenci.

„Čtyři góly ale beru. Pokorně budu dál pracovat. Pohár nás nakopl. Chtěli jsme to zvládnout, trochu jsme hráli pod tlakem, ale po dvou gólech to z nás spadlo a začali jsme se na hřišti bavit,“ dodal Jurečka.

Trenér Jindřich Trpišovský měl po výhře důvody být spokojený. Přiznal však, že hlavní hrdina zápasu se mu v prvních dvaceti minutách zápasu příliš nelíbí. Proto jej přesunul na podhrot, kde to dle kouče bylo lepší.

„Potvrdil, že má skvělou střelu z každé pozice, zvykl si na nižší pozici, je na něj spoleh. Občas si z něj utahuju, že před pár lety nehrál v Kolíně a dotáhl to do Slavie. Může to být inspirace pro další hráče,“ říká Trpišovský.

Kouč Slavie následně vyzdvihl, jak velký kus práce s Jurečkou odvedl jeho bývalý trenér Martin Svědík na Slovácku. Na závěr vyjádřil obrovskou spokojenost za to, jaká atmosféra a jaká návštěva v Edenu byla.

Zdroj: SK Slavia Praha