Nejspravedlivější by byla remíza. Brankář musí být rozhodující, aby vyhrával zápasy, říká kouč Villarrealu po utkání se Sevillou

Páteční program druhého kola španělské La Ligy uzavřel souboj Sevilla vs Villarreal. Dlouho to vypadalo na nerozhodný výsledek, jenže v 95. minutě se prosadil Ayoze Pérez a zajistil hostujícímu celku tříbodový zisk. Trenér Marcelino následně pochválil také brankáře Diego Condeho.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

• Villarreal vyhrál na půdě Sevilly
  • O rozhodující gól se postaral střídající Ayoze Pérez
  • Trenér Marcelino byl spokojen s výkonem brankáře Condeho

Oba týmy v úvodním utkání nového ročníku La Ligy uhrály remízu 2:2. Zatímco Villarrealu se to povedlo proti Atlétiku Madrid, Sevilla remizovala na půdě Las Palmas.

Z posledních pěti vzájemných duelů se hned třikrát zrodil nerozhodný výsledek, oba týmy se jednou radovaly z vítězství. Na remízu to dlouho vypadalo také tentokrát.

Již ve druhé minutě se gólově prosadil Arnaut Danjuma, pro nějž to byl již druhý ligový zásah. Sevilla se dočkala vyrovnání až v šesté nastavené minutě prvního poločasu, obranu soupeře překonal Dodi Lukebakio.

Po změně stran byli aktivnější domácí hráči, několikrát se ale fantastickým zákrokem blýskl pětadvacetiletý Diego Conde. Zdálo se, že hosté budou spokojeni i s remízou. Nicméně v 95. minutě se trefil střídají Ayoze Pérez a zajistil svému týmu vítězství.

Hodnocení trenéra Marcelina

„Nejspravedlivější by byla remíza, ale na konci jsme tuto šanci dokázali využít a odcházíme s vítězstvím a velmi spokojeni s výhrou. Po dvou velmi těžkých zápasech máme čtyři body ze šesti možných,“ uvedl pro klubový web kouč Marcelino.

Slova chvály putovala také na adresu brankáře Diego Condeho, jenž přišel během letního přestupového období z Leganes. „Diego hrál důležitou roli. Udělal několik velmi dobrých zákroků. Jsem s tím spokojený. Váš brankář musí být rozhodující, aby vyhrával zápasy, a dnes byl“ prozradil kouč.

„Ayoze hrál půl hodiny a jeho gólem jsme získali tři body. To je myšlenka, kterou bychom měli mít všichni. Myslím, že pět změn změnilo průběh hry. Je životně důležité mít připravené náhradníky, protože do konce sezony mohou vyhrát spoustu bodů,“ uzavřel devětapadesátiletý stratég.

Zdroj: Villarreal CF