Chance Liga

Nejsměšnější červená karta v historii ligy? Ghali z Liberce uklouzl a byl vyloučen

Velmi bizarní červenou kartu si v pátém kole Chance Ligy připsal liberecký fotbalista Ahmad Ghali. V již prakticky vyhraném utkání s Pardubicemi získal v 85. minutě míč, na mokrém povrchu uklouzl a smolně se srazil s Janem Kalabiškou. K údivu všech však viděl červenou kartu.

300 Kč + až 50.000 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Ahmad Ghali viděl jednu z nejbizarnějších červených karet v historii ligy
  • Jedná se o jeho druhé vyloučení v kariéře
  • Liberec i tak porazil Pardubice 3:0

V historii české ligy jsme zažili již několik červených karet, které se fanouškům navždy vryly do paměti. Tak jako když třeba Tomáš Řepka míčem sestřelil Aleše Bestu a daroval tím titul Slavii, nebo když Leonard Kweuke likvidačním zákrokem poslal Radka Dosoudila na operaci.

Z posledních let se jistě bude dobře pamatovat šarvátka kapitánů v derby mezi Slavií a Spartou a následné vyloučení jak Jana Bořila, tak Ladislava Krejčího.

Ovšem těch bizarních karet, které nikdo nechápal, máme také poměrně hodně. A jedna další přibyla v neděli večer v duelu mezi Slovanem Liberec a Pardubicemi.

Bizarní červená

Liberec po nepříliš povedeném začátku ligy potřeboval bodovat naplno a už v 15. minutě vedl díky Christianu Frýdkovi. Ještě do poločasu zvýšil vedení bývalý hráč Pardubic Michal Hlavatý a ten samý fotbalista po změně stran přidal druhou branku.

Za stavu 3:0 už se zápas spíše dohrával. V 73. minutě domácí Ahmad Ghali vystihl přihrávku hostů, jenže když změnit směr běhu, uklouzl a lehkou stoličkou srazil Jana Kalabišku, který čekal na přihrávku.

Jasný faul, ovšem nic vážného. Tak zareagoval i sudí Karel Rouček, který odpískal přímý kop, ale žlutou kartu nevytáhl. Když se ale poté hosté připravovali k rozehrání standardní situace, Rouček hru přerušil a na pokyn videorozhodčího se šel podívat na obrazovku sám.

Po chvilkovém přezkumu hlavní sudí k naprostému šoku celého stadionu vytáhl červenou kartu a udělil jí Ghalimu. Ten s rukama v dlaních absolutně nechápal, co se právě stalo.

Na zvláštní červenou kartu logicky přišla i velká reakce fanoušků české nejvyšší soutěže. „Kania neplatí jízdný, nebo co to je,“ smál se fanoušek „zářezu“ Liberce.

„Myslel jsem, že větší bizár než Clash of the Stars neexistuje, ale zjevně to jde,“ přidal se další pobavený divák. „Zrušte VAR, krásná ukázka, že akorát fotbalu škodí,“ myslí si jiný příznivec českého fotbalu.

Zdroj: X, O2 TV Sport, Chance Liga