Chance Liga

Nejlepší ligový střelec nepřestává překvapovat! Kliment po pár minutách na hřišti obdržel červenou kartu, sudí se k ní ale vrátil až po několika přerušeních

Jan Kliment na startu sezony září, ovšem má velké problémy s disciplínou. Proti Spartě stál kvůli čtyřem žlutým kartám a hned proti Bohemians se nechal zbytečně vyloučit. Zaslouženě, avšak sudí Petr Hocek moment řešil až po několika přerušeních.

• Kliment má problémy s disciplínou
  • Proti Bohemians si skoro nekopl do balonu
  • Sudí Hocek situaci řešil příliš pozdě

Sigma Olomouc má za sebou vynikající zápas na Letné, kde dokázala porazit Spartu 3:2. Úspěch ji měl nastartovat, přeci jen přišel i napříč tomu, že v sestavě chyběl nejlepší ligový střelec Jan Kliment.

Jednatřicetiletý forvard si odpykával trest za čtyři žluté karty, což je až s podivem, že to stihl během osmi odehraných kol. Doma s Bohemians ale už střelec, který vsítil v aktuální sezoně 9 branek, chybět nemohl.

Trenér Tomáš Janotka si ale jeho postavení možná vyčítal. Kliment totiž neodehrál ani 10 minut a už musel zamířit předčasně do sprch. Na začátku zápasu nesmyslně udeřil Jana Vondru, se kterým se pošťuchoval.

Sudí Petr Hocek si incidentu nevšiml a nechal pokračovat ve hře. VAR se k situaci vrátil až po několika přerušeních, což v těchto momentech nebývá zvykem, a poslal sudího k obrazovce.

Hocek poté nemohl jinak, než Klimenta vyloučit. Zda tak učinil ve správný moment bude řešit až Komise rozhodčích. Tak či tak Kliment obdržel červenou kartu dle zásluhy a bude svému týmu nějaký ten čas chybět.

Zhoršil si tím také obraz u veřejnosti, který se zlepšoval díky jeho výborným výkonům. Trenér Ivan Hašek jej dokonce nominoval do reprezentace, ale je otázkou, zda mu po takovém chování bude chtít dát v zápasech šanci.

Zdroj: Chance Liga