Spojte se s námi


Chance Liga

Nejhorší přestupové období Slavie pod Trpišovským je s odchodem Plavšiče pryč. Jak dopadly tehdejší posily?

Bylo léto 2021, Slavia právě vyhrála třetí titul v řadě a to navíc luxusním způsobem, když ani jednou v lize neprohrála. Před boji o Ligu mistrů se chtěla pořádně posílit, jenže tehdejší přestupové období se dá označit jako to nejhorší pod Jindřichem Trpišovským.

Publikováno

dne

Bylo léto 2021, Slavia právě vyhrála třetí titul v řadě a to navíc luxusním způsobem, když ani jednou v lize neprohrála. Před boji o Ligu mistrů se chtěla pořádně posílit, jenže tehdejší přestupové období se dá označit jako to nejhorší pod Jindřichem Trpišovským.

Jaro 2021 bylo z pohledu sešívaných nádherné. Ligu válcovali bez porážky, v Evropské lize došli do čtvrtfinále, když vyřadili Leicester a Rangers, v útoku válelo trio Olayinka – Kuchta – Sima, ty zásoboval skvělý Stanciu a do životní formy se rozehrál Provod.

Obranu držela dvojice Kúdela – Zima, kterým sekundoval Deli, Holeš zářil na defenzivním záložníkovi. Slavia byla extrémně silná a po roce v Evropské lize věřila, že se probojuje zpět do Ligy mistrů.

Na to samozřejmě chtěla posílit. Jenže posily se tehdy absolutně nepovedly. Jako jedinou vyloženě povedenou posilou se stal Ivan Schranz, spolehlivý univerzál, který si své místo našel.

Aiham Ousou byl jednu dobu opěrným bodem obrany, na jaře z ní ale vypadl a ani momentálně to nevypadá, že by měl velkou důvěru trenérů. Nepomohla mu ani změna na 3 stopery, ba naopak, je až pátým stoperem za Ogbuem, Holešem, Vlčkem a Kačarabou, přednost po uzdravení nejspíš dostane i Synian.

Aleš Mandous si něco odchytal, teď dělá asi nejlepší dvojku v lize. Ale tím výčet víceméně povedených přestupů skončil.

Nepovedené přestupy léta 2021

Jako největší „fail“ se jeví příchod Michaela Krmenčíka. Už tehdy si někteří klepali na čelo, co bude ve Slavii dělat, trenéři mu však věřili. Během podzimu plnil spíše roli náhradníka, celou zimu byl po odchodu Kuchty připravován na pozici útočníka číslo jedna, jenže po jednom a půl zápase byl odstřelen a už si nekopl ani na minutu. Po roce odešel do Indonésie.

Dalším nepovedeným příchodem byl Ubong Ekpai, který přišel zadarmo z Viktorie Plzeň. Vstřelil sice nádherný gól na hřišti Legie, ale v červenobílém dresu se nedokázal nijak více prosadit a už druhým rokem chodí po hostováních, nejprve byl v Ostravě, poté v Boleslavi. Smlouvu má ještě na rok.

Dalším nepovedeným příchodem byl Mads Emil Madsen. Dánský středopolař přišel z LASKu za 1 milion eur, ve Slavii ale svůj talent vůbec neukázal. Nastupoval sporadicky a když hrál, neukázal, proč by si měl zasloužit více herního času. Po pouhém roce odešel do dánského Aarhusu za 700 tisíc eur.

Posledním nepovedeným přestupem byl Srdjan Plavšič. Jeho aktuálním odchodem do Rakówa tak symbolicky skončilo nepovedené přestupové období léta 2021, pokud už nepočítáme s Ekpaiem.

Srbský záložník přišel jako volný hráč ze Sparty, jenže ve Slavii se nechytil. Ani na křídle, ani na podhrotu, ani na levém beku. Po ročním hostování v Baníku se vrátil do Edenu, nakonec ale zamířil do Polska.

Finančně nebylo tehdejší období nijak závratné, Krmenčík přišel na hostování, Plavšič s Ekpaiem zadarmo a z Madsena Slavia získala většinu zpátky. Ovšem fotbalově to bylo velice nepovedené přestupové období, které sešívané stálo pohárové fiasko.

Z velké naděje hrát Ligu mistrů přišel velký sešup až do Konferenční ligy. Sešívaní nezvládli nejprve předkolo proti Ferencvárosi a následně ani proti Legii. Nakonec nezískali ani ligový titul, který si uzmula Viktoria Plzeň.

Od nástupu Jindřicha Trpišovského jsme si zvykli, že realizační tým ví, kam sáhnout a drtivá většina posil skvěle vyjde a často se několikanásobně zhodnotí do zahraničí. Ovšem léto 2021 bude v černých kronikách klubu.

Zdroj: Transfermarkt, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené