Nějak se nám to nepovedlo, smutnil po výhře Olomouce trenér Sparty

V dohrávce 7. kola Tipsport Extraligy opět Olomouc ukázala, že i navzdory různým předpokladům, se s ní musí počítat. Hanáci porazili Spartu Praha 3:2, nutno dodat, že po velkém a bojovném výkonu. Hlavní kouč Pražanů Pavel Gross musel po zápase smeknout klobouk a pogratulovat soupeři.

Sparta přijela do Olomouce v absolutním laufu. Vždyť skóre z posledních tří zápasů, navíc na stadionech soupeřů, bylo 13:0 pro pražský celek. Josef Kořenář už tři zápasy nepustil gól. V Olomouci ale jeho neprůstřelnost brzy skončila.

Už v páté minutě se od modré čáry prosadil Adam Rutar. Dlouho byl za střelce branky označen Jakub Orsava, který měl tečovat Rutarovu střelu. V oficiálním zápisu ale nakonec figuruje obránce Hanáků. Podstatné však bylo, že tato branka přerušila 195 minut a 51 vteřin dlouhou neprůstřelnost Josefa Kořenáře.

Na konci první třetiny bylo pro olomoucké hokejisty ještě veseleji, když už skutečně po brance Orsavy bylo skóre 2:0. Domácí v první třetině favorita nečekaně zaskočili.

Náš vstup do zápasu byl dnes výborný a dá se říct, že jsme byli všude a je hrozná škoda, že druhou třetinu jsme trošku upustili od té naší jednoduchosti,” hodnotil po utkání na tiskové konferenci Olomoucký trenér Jan Tomajko.

Začali jsme hrát složitě, ztráceli jsme puky a dávali jsme Spartě příležitosti. I v obranném pásmu jsme prohrávali souboje,” pokračoval. Sparta přetavila svůj tlak v kontaktní gól a na drama bylo zaděláno.

Gross: Někdy jsme si to komplikovali v koncovce

Po druhé třetině jsme trošku přidali, udělali jsme to, co jsme chtěli vlastně už na začátku zápasu,” řekl na vzestup Pražanů trenér Pavel Gross. Oba trenéři se shodli, že obraz hry se diametrálně oproti první třetiny změnil. Hostující trenér nebyl však příliš spojený s koncovkou svých svěřenců.

Bylo tam víc šancí, ale dneska to tam nějak nepadlo, protože jsme někdy věci komplikovali v koncovce,” litoval. Ve třetí třetině se ale Sparta přece jen dostala na dostřel a vyrovnala. Jenomže vzápětí pak za necelou minutu zase inkasovala. Rychlá odpověď olomouckých hokejistů se nakonec ukázala jako klíčová k zisku tří bodů.

Ve třetí třetině jsme se zase vrátili k té jednoduchosti, byli jsme v soubojích trošku lepší,” hledal Tomajko hlavní prvky, které dovedly Moru k vítězství. Vyzdvihl především výkon brankáře Matěje Machovského a poděkoval hráčům za bojovnost a odhodlání. „Díky tomu jsme si zasloužili tři body,” dodal.

Trenér Sparty se v závěrečném hodnocení vrátil ještě jednou také startu utkání, které mělo na konečný výsledek zásadní vliv: „Věděli jsme, o co tady jde a jak soupeř bude hrát. Připravili jsme se na to, ale nějak se nám to prostě nepovedlo,” sypal si popel na hlavu. Olomouc nakonec cenným vítězstvím proti favoritovi ještě více vyrovnala extraligovou tabulku.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Olomouc