Nehráli jsme špatně, ale chyběl tomu druhý gól, řekl po zápase s Gruzií Patrik Schick. Moje zranění? Nic dobrého, přiznal

Těch gólů přece jen mohl dát víc. Patrik Schick se brankou v druhém poločase postaral o vyrovnání a zisk jednoho bodu v druhém zápase Česka na letošním Euru. Jak útočník Bayeru Leverkusen zhodnotil utkání proti Gruzii?

Je to jednoduše ztráta, to je potřeba si zcela objektivně přiznat. Od zápasu s Gruzií se čekalo výsledkově mnohem více. České reprezentaci tak na letošním mistrovství Evropy nevyšel už druhý zápas podle představ.

V prvním utkání Češi podlehli Portugalsku 1:2, výsledek ale neodpovídal předvedené hře. V zápase s Gruzií tomu bylo naopak. Svěřenci Ivana Haška si vytvořili několik opravdu solidních příležitostí, bohužel jen jedna z nich skončila gólem.

Že si český tým zasloužil vyhrát? Bezpochyby, to by ale za zády brankáře Mamardashviliho musel skončit více než jenom jeden míč.

Vskutku velké šance si v druhém vystoupení Česka na letošním evropském šampionátu vytvořil Patrik Schick. V rámci první půle zaznamenal tu jednoznačně největší po proměněné penaltě Mikautadzeho. Forvard Leverkusenu ale nechal vyniknout brankáře Gruzie.

„Nemyslím, že jsem to vyřešil špatně, dostal jsem se z toho a vykličkoval jsem se z toho. Nevím, jestli jsem mohl střílet křížem, ale ten jejich gólman je hrozně velký a výborně se tam roztáhl a chytil to,“ řekl Schick v rozhovoru po zápase.

Zranění? Nic dobrého, přiznal Schick

Schick se každopádně prosadil v druhém poločase, když v 59. minutě vyrovnal na 1:1. Ondřej Lingr naskočil na roh, hlavičkou poslal míč do tyče, odražený balon naštěstí doklepnul hrudníkem právě dobíhající český útočník číslo 1.

V rozhovoru po zápase autor jediné české branky přiznal, že se jednalo o nacvičenou situaci. Co do gólové radosti toho ale více svěřenci trenéra Haška nepředvedli, remíza s Gruzií je pochopitelně citelnou ztrátou pro další vývoj ve skupině F.

„Výsledek samozřejmě není dostačující. Byli jsme lepší, měli jsme více šancí, ale brankář nás v prvním poločase vychytal. Potom přišla penalta, gól do šatny a nevyvíjelo se to dobře Nehráli jsme směrem dopředu vůbec špatně, centrů do vápna létalo dost, stejně tak jsme měli i dost šancí, ale zkrátka tomu chyběl ten druhý gól,“ uvedl Schick.

Osmadvacetiletý forvard zápas s Gruzií nedohrál, jelikož kvůli zranění střídal v 68. minutě. Jak to s ním aktuálně vypadá? „Budu se na to muset ještě podívat, ale není to nic dobrého. V tuhle chvíli ale nemůžu říct, co přesně mi je,“ uzavřel Schick.

Zdroj: EURO 2024, Česká fotbalová reprezentace