Navrátilec Saka poslal Arsenal proti Liverpoolu do rychlého vedení krásným gólem, po chvilce však srovnal Van Dijk

Někteří hráči se vrátí z marodky a hned jsou platní. Mezi takové zjevně patří i Bukayo Saka, který v nedělní bitvě s Liverpoolem otevřel skóre už po devíti minutách. A to opravdu stylovým způsobem!

• Arsenalu se na zápas uzdravil klíčový Bukayo Saka
  • Hned po devíti minutách právě on otevřel skóre utkání
  • S odpovědí přispěchal Virgil Van Dijk

Velký šlágr devátého kola Premier League, o tom nebyl pochyb. Arsenal vítal na domácí půdě Liverpool, před startem kola šlo tedy o souboj třetího týmu tabulky proti lídrovi celé soutěže. Manchester City poskočil do čela až sobotní výhrou.

A nad nedělním šlágrem se vznášelo hned několik otazníků. V první řadě nad tím, jak vůbec Arsenal nastoupí. Od začátku sezony ho totiž trápí četná zranění na všech postech, především ale v defenzivě.

Mimo byl určitě Takehiro Tomiyasu, otazník visel i nad stavem Riccarda Calafioriho a Jurriena Timbera. Plus klíčový stoper a symbol pevné obrany William Saliba stál kvůli červené kartě v minulém kole na Bournemouthu.

Zároveň se tým stále nemohl spolehnout na zraněného Martina Odegaarda, od jehož absence je útok Gunners v podstatě bezzubý. Jediným pozitivem tak bylo, že se do tréninku vrátil alespoň křídelník Bukayo Saka.

I z výše zmíněných důvodů platil za favorita hostující Liverpool. Tým, který jako jediný dosud ztratil pouze jednou v lize a mimo jiného porazil Chelsea i Manchester United. A který stylově válí i v Lize mistrů.

Na druhou stranu proti Liverpoolu mluvila čísla, když poslední dvě konfrontace na Emirates Stadium v lize prohrál. Jediná výhra za minulé dvě sezóny na hřišti Gunners přišla v FA Cupu předchozího ročníku, kdy oba týmy nasadily náhradníky.

Teď bylo jasné, že oba manažeři pošlou do hry to nejlepší ze svého kádru. Respektive v případě Mikela Artety to nejlepší, co je aktuálně zdravé. Arne Slot podobné problémy se skládáním sestavy Reds neměl.

Arteta si nakonec mohl přeci jen oddechnout, že mohl nasadit Saku a Timbera, ostatní mu bohužel kvůli zranění k dispozici nebyli. A možná i proto byli úvodní minuty aktivnější spíše hosté.

Arsenalu ale stačila první možnost a hned udeřil. Na balón za obranu si naběhl právě Saka, stylově si povodil obránce a ranou pod břevno poslal Arsenal do vedení 1:0. Emirates Stadium najednou úplně vybouchlo radostí.

Naštěstí pro hosty se ale Liverpool rychle oklepal a za deset minut srovnal. Nejprve ještě velkou možnost nevyužil Mohamed Salah, Virgil van Dijk už byl každopádně ve vápně dost důrazný, aby vyrovnal.

Zdroj: Premier League, Canal+ Sport CZ/SK