Tenis

Náročná sobota Markéty Vondroušové. Program turnaje v Berlíně dohání ztracený den

Markéta Vondroušová prožívá výtečnou sezónu. Ta loňská byla negativně ovlivněná zdravotními problémy. Letos se ale třiadvacetileté hráčce daří stoupat žebříčkem vzhůru. Na turnaji v Berlíně ji dnes čekal nelehký program.

Markéta Vondroušová prožívá výtečnou sezónu. Ta loňská byla negativně ovlivněná zdravotními problémy. Letos se ale třiadvacetileté hráčce daří stoupat žebříčkem vzhůru. Na turnaji v Berlíně ji dnes čekal nelehký program.

Museli byste být pořádnými hnidopichy, abyste v letošních výsledcích Markéty Vondroušové našli dostatek materiálu pro negativní hodnocení. Jejím nejčastějším turnajovým výsledkem je osmifinále, maximem semifinále v Linci. Celková bilance 24:9 hovoří ve prospěch bývalé světové čtrnáctky.

Po zdravotních problémech v loňském roce se Češka propadla do druhé stovky žebříčku WTA. Teď stoupá zpět nahoru. Aktuální 53. příčku vylepšuje na trávě v Berlíně, v případě dnešního úspěchu téměř o dvacet míst.

Náročná sobota

Deštivé počasí nepustilo v pátek hráčky na kurty, a proto se i zápas rodačky ze Sokolova přesunul na dnešek. Její čtvrtfinálovou soupeřkou byla Řekyně Sakkariová. Také semifinále je na plánu dnes, a aby toho nebylo málo Vondroušová má po boku Siniakové na dnešek naplánováno i semifinále čtyřhry.

Semifinále singlu proti Sakkariové bylo opakováním vzájemného duelu z Říma. Tam na antuce zvítězila ve dvou setech Češka. Vzhledem k lepším výsledkům na trávě začínalo dnešní střetnutí bez vyložené favoritky.

Čtvrtfinálový duel

Úvodní gemy lépe vyšly Řekyni, ta šla do vedení 2:0, ale Vondroušová srovnala krok. Obě hráčky postupně výborně podávaly a kontrolovaly hru při svém servisu. Set dospěl do tiebreaku, pro řeckou hráčku první na turnaji, Vondroušová už jednu zkrácenou hru úspěšně zvládla.

V tom dnešním Češka prohrávala 0:2 a podobně jako na začátku zápasu opět dokázala srovnat krok. A nejenom to. Vondroušová si dokonce vybojovala tři setboly. V těchto klíčových momentech ale Sakkariová ovládla hru a první set nakonec získala pro sebe.

Druhý set brzy ovládla výše postavená hráčka na žebříčku. Sakkariová dokazovala proč je světovou hráčkou číslo osm. Češka brzy ztratila svůj servis a ve zbytku zápasu hrála za hranou rizika. To vyústilo ve velké množství nevynucených chyb a brzký konec zápasu i účinkování Markéty Vondroušové ve dvouhře.

Semifinále čtyřhry

Spolu s Kateřinou Siniakovou dnes Markétu Vondroušovou čeká ještě souboj o finále čtyřhry. Jejich soupeřkami bude americko-nizozemský pár Krawczyková, Schuursová. Ty zatím v Berlíně neztratily ani set.

Česky toho spolu v týmu odehrály zatím velmi málo. Na druhé straně vyhrály všechny tři zápasy do kterých nastoupily. Po vyřazení z pavouku singlů má Markéta Vondroušová chuť probojovat se do závěrečného zápasu ve čtyřhře.

Zdroj: WTA, TenisPortal