Nádherné kombinace a gól jako z jiné galaxie. Sparta odjela z Manchesteru s výpraskem, Haaland vyškolil obranu letenských

Středeční program Ligy mistrů přinesl pro české fanoušky velmi atraktivní zápas. Pražská Sparta totiž vycestovala na Etihad Stadium, kde se utkala s Manchesterem City. A papírový favorit svou roli nakonec jednoznačně potvrdil, když po gólech Phila Fodena, Erlinga Haalanda, Johna Stonese a Matheuse Nunese zvítězil 5:0.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Sparta v rámci třetího kola ligové fáze Ligy mistrů vycestovala na Etihad Stadium
  • Manchester City ale prokázal svou kvalitu a letenským uštědřil pětigólový výprask
  • V dresu Citizens se parádně trefil Erling Haaland, do střeleckých statistik se zapsali také Phil Foden, John Stones a Matheus Nunes

Že to bude až extrémně těžká zkouška musel vědět každý, co má dočinění nejen se samotným pražským klubem, ale také obecně s českým fotbalem. Manchester City už od začátku zápasu potvrzoval roli vskutku velkého favorita.

Nutno ale dodat, že v Lize mistrů už doma Citizens jednou ztratili, když remizovali s Interem 0:0. Další ztrátu klub z Manchesteru ve středu večer nechtěl dopustit, Pep Guardiola tak poslal do hry vskutku silnou sestavu.

Do prostoru mezi tři tyče se postavil Stefan Ortega. Obranou čtveřici vytvořili Rico Lewis, John Stones, Manuel Akanji a Nathan Aké. Roli defenzivního záložníka od začátku zápasu plnil Ilkay Gündogan, který měl před sebou Bernarda Silvu a Matheuse Nunese.

Ofenzivní trojici nepřekvapivě tvořili Savinho, Erling Haaland a Phil Foden. A právě poslední jmenovaný se už na konci druhé minuty dostal do velké šance, když se proháčkoval obranou ACS a nakonec poměrně bezproblémově otevřel gólový účet utkání.

Úřadující mistr Premier League i nadále dostával Spartu pod velký tlak, další možnost si Foden vytvořil o několik minut později. Obrovskou šanci zaznamenal také hvězdný Haaland, Peter Vindahl ale vytáhl opravdu brilantní zákrok.

Citizens uspávali Spartu až do 25. minuty, několik náznaků šancí si pak ale vypracovali i hosté. Letenští si ovšem žádnou vyloženou gólovou příležitosti nevytvořil. V průběhu první půle to ale odvážně zkoušel Angelo Preciado, Veljko Birmančevič zamířil jen těsně vedle levé tyče.

Do konce první půle hráči kouče Pepa Guardioly ještě několikrát zahrozili, skóre už se ale nezměnilo. Sparta první poločas na Etihad Stadium prohrála 0:1.

Haaland vstřelil Spartě neuvěřitelný gól, City vyhrálo 5:0

No a do druhé půle vstoupili Citizens podobně jako do té první. Nathan Aké se po rohovém kopu dostal k odraženému míči a ve 47. minutě zvýšil vedení svého týmu na 2:0. Jak ale odhalil VAR, střelec druhé branky se míče dotkl rukou, gól tedy neplatil.

V druhém dějství ale hráči Manchesteru City jasně zvýšili tempo hry a na hře to bylo pořádně vidět. Několikrát znovu zahrozil Haaland, znovu jej však vychytal Vindahl. V 58. minutě už ale norský gólový zabiják ukázal něco neuvěřitelného. Něco, na co slova nestačí, však se podívejte sami.

Tentokrát ale Citizens nepolevili a naopak měli chuť přidal další branky. A to se také stalo. V 64. minutě předvedl obrovskou kvalitu ve vzduchu John Stones, jenž si odskočil od Martina Vitíka a poslal míč do sítě gólmana Sparty.

A čtyři minuty nato bylo pro svěřence Larse Friise ještě hůř. Domácí fotbalisté předvedli vskutku nádhernou kombinaci na jeden dotyk, přičemž na konci celé akce stál opět Haaland. Letenským bohužel příliš nepomohla ani střídání.

Poslední branku vstřelili Citizens v 88. minutě. Preciado totiž ve pokutovém území fauloval Matheuse Nunese a hlavní sudí následně ukázal na penaltový puntík. K exekuci penalty se postavil právě Nunes a brankáři ACS nedal žádnou šanci.

Sparta prožila na Etihad Stadium slušný první poločas. Úřadující mistr Premier League poté rozjel pořádný kolotoč a ukázal, že tohle bylo zcela objektivně řečeno střetnutí dvou naprosto rozdílných světů. Manchester City potvrdilo roli favorita a porazil Spartu vysoko 5:0.

Zdroj: Nova Sport, X