Musíme být připraveni na cokoliv. Budeme hrát tak, abychom znovu vyhráli, míní Ewerton před odvetou s Urartu

Ostravský Baník vstoupil do tohoto ročníku evropských pohárů skvěle. V rámci prvního zápasu druhého předkola Konferenční ligy totiž jednoznačně porazil arménský celek FC Urartu a nyní jej čeká odveta. Co před druhým duelem řekl šikovný Brazilec Ewerton?

• Baník Ostrava v prvním zápase druhého předkola EKL porazil Urartu 5:1
  • Slezané ve čtvrtek v 17:00 (SEČ) sehrají odvetu v Arménii
  • Ewerton v rozhovoru před zápasem zmínil, že Baník bude hrát tak, aby znovu zvítězil

Měli jednoznačně herně navrch. Fotbalisté Baníku doma naprosto jasně deklasovali arménské FC Urartu, přičemž konečný výsledek 5:1 odpovídal i samotnému průběhu hry.

Klíčovou roli opět sehrál šikovný Brazilec Ewerton, který byl v prvním poločase u všech tří branek. Ten dodal ostravským hráčům v patnácté minutě klid na kopačky, když do sítě dorazil střelu Erika Prekopa.

Opět skvělou práci s míčem předvedl i v dalších minutách. Ve dvaadvacáté naservíroval míč Jiřímu Boulovi, který ranou do levého spodního rohu soupeřovy brány zvýšil skóre utkání na 2:0. A asistenci zapsal i při třetím gólu Davida Buchty.

V 71. minutě pak své místo na hřišti přepustil navrátilci Danielu Holzerovi. Nutno však dodat, že Slezané v druhém dějství přidali další dvě branky. První gól v dresu Baníku vstřelil Prekop, z penalty poté skóroval také Jiří Klíma.

Ten však v druhé půli také spálil jednu obrovskou šanci, Abdullahi Tanko v posledních minutách v pádu netrefil odkrytou bránu arménského soupeře. Rozdíl ve skóre tak mohl být ještě výraznější, v nastavení pak Baník obdržel hloupý gól na 1:5.

I přesto si však Baník do čtvrteční odvety druhého předkola Konferenční ligy veze velice slušný náskok. Postup už by měl být pouze formalitou. Chachaři chtějí vyhrát i odvetný duel na arménské půdě, o čemž v rozhovoru před zápasem hovořil právě Ewerton.

Budeme hrát tak, abychom vyhráli i tento zápas, míní Ewerton

„Určitě musíme počítat i s tím, že soupeř na nás bude chtít vlétnout od první minuty. I tak se zápas může vyvíjet. To ale neznamená, že budeme chtít nějak měnit styl od toho, jakým jsme se prezentovali doma. Budeme hrát tak, abychom vyhráli i tento zápas,“ uvedl Ewerton před odvetným duelem.

„Musíme být připraveni na cokoliv. Víte, že je tady několik hráčů, které neznáme, protože v prvním utkání v Ostravě z různých důvodů nebyli. Doufám ale, že to nebude mít na výsledek vliv a že to i tak dopadne v náš prospěch,“ dodal.

Odvetný zápas proti Urartu Baník započne od 19:00 místního času, tedy v 17:00 SEČ. V Jerevanu navíc bude panovat pořádné vedro, což by ale podle slov Ewertona neměl být výraznější problém.

Zdroj: FC Baník Ostrava