Spojte se s námi


eSport

MSI Power Rankings: Získají RNG nebo T1 svůj třetí MSI titul? Kdo bude černým koněm turnaje?

Tři týmy, které chtějí získat další MSI titul do své sbírky. Xiaohu, Faker a caPs tři midlaneři, kteří už MSI vyhráli, Xiaohu a Faker dokonce už dvakrát. Zůstanou T1 stále bez jediné porážky, nebo na MSI padnou? Dokáží západní týmy překvapit, nebo ve finále uvidíme znovu souboj Číny s Koreou?

Publikováno

dne

Tři týmy, které chtějí získat další MSI titul do své sbírky. Xiaohu, Faker a caPs tři midlaneři, kteří už MSI vyhráli, Xiaohu a Faker dokonce už dvakrát. Zůstanou T1 stále bez jediné porážky, nebo na MSI padnou? Dokáží západní týmy překvapit, nebo ve finále uvidíme znovu souboj Číny s Koreou?

Máme tu už pátý turnaj v řadě, na kterém nebudou zástupci všech regionů. Na letošním MSI tak uvidíme pouze 11 týmů, tentokrát to bude tým z Ruska, který bude chybět. Největšími favority jsou jednoznačně domácí T1, kteří letos neprohráli jedinou sérii.

Po dvou letech se nám vrací zástupce vietnamské VCS, tým Saigon Buffalo, bohužel to není vítěz VCS, ale až druhý tým. Proč neuvidíme na MSI hráče GAM Esports? GAM jedou zastupovat Vietnam na turnaj SEA Games 31, který se koná ve stejný čas, jako MSI.

MSI 2022 Power Rankings

  1. T1 (LCK)
  2. Royal Never Give Up (LPL)
  3. G2 Esports (LEC)
  4. PSG Talon (PCS)
  5. Evil Geniuses (LCS)
  6. DetonatioN FocusMe (LJL)
  7. Saigon Buffalo (VCS)
  8. Istanbul Wildcats (TCL)
  9. RED Canids (CBLOL)
  10. ORDER (LCO)
  11. Team Aze (LLA)

Myslím si, že není pochyby o největším adeptovi na titul. Skóre 20:0 a desátý titul v LCK, tak vypadají letošní statistiky T1. Zeus, Oner, Faker, Gumayusi a Keria, sestava, kterou bude velice těžké zastavit. Doinbho slova zněla jasně: „Ve většině scrimů s T1 bylo po deseti minutách rozhodnuto.“

RNG nám ukazovali jejich tradiční vzestup v čele s „králem jara“, Xiaohuem. Bin do týmu skvěle zapadl a ukázal všem, že je stále jedním z nejlepších světových toplanerů. Botlane GALA a Ming patři mezi ty nejkonzistentnější. RNG mají ale značnou nevýhodu, nebudou v Koreji, ale budou hrát z Číny kvůli příkazům z jejich země.

G2 Esports, katové SKT T1 i RNG, letos jim znovu stojí tváří v tvář. G2 jsou také jedním ze čtyř týmů, které dokázaly vyhrát MSI. Evropa minulý rok nevypadala tak silně jako v posledních letech. Letos to jsou G2, kteří chtějí ukázat, že evropské týmy stále patří mezi ty nejlepší.

PSG a EG jsou dva černí koně, kteří nemají, co ztratit. PSG tradičně dominovali svojí vlastní lize, i přes odchod dvou klíčových hráčů, až na MSI se ukáže, jak moc velkým problémem byla ztráta těchto dvou hráčů. EG musí dokázat, že jsou na MSI oprávněně. Všechno to bude stát na mladé hvězdě Dannym.

Těžko předpovídat, jak dopadne duel týmů SGB a DFM. Japonci jsou na světových turnajích skvělí, minulý rok se dokonce dostali do skupinové fáze světového šampionátu. Dva roky, tak dlouho jsme neviděli vietnamské týmy na mezinárodních akcích, ale dříve rozhodně patřily k zemím, které uměly překvapit.

Zbytek týmů se těžko předpovídá, Brazilci nevypadali v posledním roce nejlépe, ale to ani týmy z latinské Ameriky. Naopak týmy z Oceánie dokázaly překvapit, letos to tak dobře nevidím. Vypadá to tak, že ani jeden z těchto týmů nemá šanci na postup ze skupiny, ale každý může překvapit.

Zdroj: LoL Esports

Reklama

Oblíbené