Momenty hrůzy v Ligue 1. Hráč Lille zůstal po brutální srážce v bezvědomí na trávníku, nastavovalo se 34 minut

V úvodním kole francouzské Ligue 1 mezi Stade Reims a Lille zažívali hráči i fanoušci na stadionu hrozivé chvíle. Po souboji uprostřed hřiště zůstal jeden z hráčů bezvládně ležet na trávníku. Sudí přerušili zápas na půl hodiny.

Hráči Stade Reims v sobotu večer nastoupili k prvnímu soutěžnímu utkání v nové sezoně proti Lille, které už má za sebou dvojzápas v předkole Ligy mistrů. Nikdo si ale nepředstavoval, že se zápas bude vyvíjet tak, jak se stalo.

Po čtvrthodině hry došlo na hlavičkový souboj mezi Angelem Gomesem (Lille) a Abdoulem Koném (Reims). Gomes po čelní srážce hned upadl do bezvědomí a zůstal ležet na trávníku. Spoluhráči i soupeři okamžitě přivolali zdravotníky a Gomes byl na nosítkách převezen do nemocnice. Jeho zdravotní stav zatím není známý.

Koné obdržel za svůj zákrok červenou kartu a v šatně ho údajně zachytily kamery, jak se za svého zraněného soupeře modlí. Ve chvíli, kdy Gomese za mohutného potlesku diváků odvezli ze hřiště, běžela už 44. minuta a tak rozhodčí nastavili v prvním poločase 34 minut nad rámec základní hrací doby.

Oslabení soupeře Slavie

Lille zvládlo před dvěma týdny doma porazit Fenerbahce 2:1 a v úterý si díky remíze 1:1 v Istanbulu zajistilo play-off o Ligu mistrů, v němž se utká s pražskou Slavií. Gomes odehrál oba zápasy. Doma 90 minut, venku 82.

V minulé sezoně nastoupil k 45 zápasům a byl klíčovým hráčem svého týmu. Lille se utká se Slavií už v úterý 20. srpna, odveta v Praze se odehraje ve středu 28. srpna. Vítěz tohoto dvojzápasu postoupí do hlavní fáze Ligy mistrů. Je téměř jisté, že Gomes bude v sestavě francouzského celku chybět.

V následujících hodinách ale hráči Lille určitě nebudou řešit play-off Ligy mistrů, ale především zdraví svého spoluhráče a kamaráda, protože to je důležitější než sport.

Zdroj: Ligue 1