Fotbal
Mnoho nepovedených přestupů z Eredivisie do Premier League. Je cesta Manchesteru United ta správná?
Poté, co Manchester United oznámil nového trenéra, jímž se stal Erik ten Hag, bylo jasné, že se bude snažit přivést některé hráče ze svého bývalého působiště, kde byl velmi úspěšný. Řadu posledních přestupů na trase Eredivisie – Premier League už však tak pozitivně hodnotit nelze.
Poté, co Manchester United oznámil nového trenéra, jímž se stal Erik ten Hag, bylo jasné, že se bude snažit přivést některé hráče ze svého bývalého působiště, kde byl velmi úspěšný. Řadu posledních přestupů na trase Eredivisie – Premier League už však tak pozitivně hodnotit nelze.
Nejdražším hráčem, který kdy z Nizozemska do Anglie odešel, je Davinson Sánchez, jenž přišel do Tottenhamu v létě 2017 na 42 milionů eur. Kolumbijská skála hrála v první sezonu téměř každý zápas, který mohla, poté se však začal její čas na hřišti krátit a svůj potenciál začíná opět naplňovat až pod Antonio Contem, který ho nechal zasáhnout do 32 zápasů.
Sánchezův přestup do Premier League určitě nemůžeme hodnotit jako nepovedený, nepomohly tomu samozřejmě i problémy v klubu, ale rozhodně se očekávalo daleko více než doposud předvedl, což je poměrně častý jev posledních let.
Druhé a třetí místo si pro sebe uzmula dvojice Hakim Ziyech a Donny van de Beek. Zatímco první jmenovaný odehrál za uplynulou sezonu 44 zápasů, tak druhý pouhých 21 a z toho několik v Evertonu, kam ho Rudí ďáblové poslali na hostování.
Marocký křídelník narozený v nizozemském Drontenu však během této velké porce utkání dokázal vstřelit pouze 8 gólů a na dalších 6 přihrát. Ziyecha lze hodnotit velmi podobně jako Sáncheze, očekávalo se daleko více, a to ho bude zřejmě stát přestup jinam.
Pokračovat můžeme i dále Memphis Depay, Steven Bergwijn či Davy Klaassen, ti všichni jsou jedni z nejdražších hráčů, kteří z Eredivisie do Premier League přestoupili, ale žádnou díru do světa tam neudělali.
Tím samozřejmě nesnižujeme kvalitu nejvyšší nizozemské ligy, která vychovala pro světový fotbal velkou spoustu skvělých hráčů. Poslední obchody však byli výhodné především pro prodejce, než pro nákupčího. V potaz samozřejmě musíme vzít špatné období samotných klubů v čele s Evertonem a Manchesterem United.
Hagovi oblíbenci
Ten Hag vydělal Ajaxu opravdu velký balík, a to především díky prodeji dvojice Frenkie de Jong a Matthijs de Ligt, kteří dohromady stály více jak 170 milionů eur. Právě nizozemského záložníka nyní lanaří jeho bývalý kouč na Old Trafford, když se snaží využít špatné finanční situace v Barceloně.
Manchester United pak má posílit i Lisandro Martínez, který by měl udělat pořádek ve středu obrany. Na levý kraj defenzivy už si pak zajistil ten Hag Tyrella Malaciu z Feyenoordu, jenž nastoupil v obou duelech proti Slavii.
O všech třech posilách se dá určitě říci, že mají potenciál na to, aby sehráli v následujících letech na Old Trafford důležitou roli. Jenomže to stejné se říkalo o van de Beekovi či Depayovi. I zde tak nemůže být pochyb o tom, že jeden hráč úspěch nedělá.
Mezi nejdražšími přestupy z Eredivisie do Premier League najdeme řadu neúspěšných hráčů, celé to však zachraňují Luis Suárez či Ruud van Nistelrooy.
Zdroj: Transfermarkt, Premier League
-
Fotbalpřed 3 dny
O Spartu v Lize mistrů není zájem? Lístky na Atlético jdou do volného prodeje. Moc drahé, hlásí fanoušci
-
Hokejpřed 3 dny
Finská média žasnou nad Nečasem: Carolině se ho nepovedlo zbavit a on je teď nejlepší v týmu. Navíc překonal rekord
-
Chance Ligapřed 1 dnem
Dva hvězdní mladíci na odchodu ze Slavie? Zájem o ně jeví jiný ligový klub
-
Chance Ligapřed 2 dny
Všichni mi říkali, že je starý a tlustý, nepodepisuj ho. Radu od angažování útočníka odrazovali, nyní se mu odvděčuje góly