Evropská liga

Mladé pušky: Gabriel Martinelli v 18 letech hvězdou Arsenalu, pomohlo mu i podklouznutí Kantého

Gabriel Martinelli je považován za jeden z největších talentů současnosti. Byť dal v Premier League pouhé tři góly, fanoušci Arsenalu si ho zamilovali a doufají, že týmu pomůže vrátit se zpět do Ligy mistrů.

Gabriel Martinelli

Zdroj: TheTimes.CO.UK

Martinelli si první start v nejvyšší anglické soutěži připsal hned v prvním zápase této sezóny, šest minut si zahrál na půdě Newcastlu, kde Gunners vyhráli 1:0.

Následně si v Premier League dlouho nezahrál, až 24. září odehrál celé utkání EFL Cupu s Nottinghamem, v němž dvakrát skóroval. Dá se říci, že tento zápas znamenal menší zlom.

V zápase s Manchesterem United ještě nehrál, v Evropské lize ale už šanci dostal a odměnil se Emerymu dvěma góly a jednou asistencí proti belgickému Lutychu.

Po úspěšném utkání mu dal španělský trenér šanci z lavičky v zápasech se Sheffieldem a Bournemouthem, proti kterým ale vyšel gólově naprázdno. To v dalším zápase Evropské ligy se znovu trefil a pomohl k výhře 3:2.

Od té doby začal Martinelli pravidelně naskakovat z lavičky v zápasech Premier League, v ostatních soutěžích dostával šance v základu. 30. října dvěma góly málem vyřadil Liverpool z poháru, v lize se prvního gólu dočkal na půdě West Hamu.

Byl to vůbec první zápas, do kterého osmnáctiletý Brazilec nastoupil od začátku. Arsenal dlouho prohrával a byl to právě Martinelli, kdo svým gólem zavevel k obratu. Deset minut po jeho vyrovnávajícím gólu už to bylo 1:3 a Arsenal bral důležité tři body.

Martinellimu se počet minut ještě zvýšil po příchodu Mikela Artety. Mladý trenér mu dal 90 minut v zápasech se Sheffieldem, Chelsea i Burnley, během nichž Gabi dvakrát udeřil.
Právě gól do sítě Chelsea ho proslavil tam, kde ho do té doby neznali. Fotka padajícího Kantého a následné Martinelliho oslavy obletěla celý svět a všichni se začali o talenta Arsenalu zajímat.

Poslední zápasy Martinelli vynechal kvůli zranění kolene, nejednalo se ale o nic vážného. Uvidíme v jaké formě se vrátí. Veliký vliv bude mít i případný odchod největší hvězdy Gunners Pierra-Emericka Aubameyanga.

Jedno je však jisté, Martinelli miluje Arsenal. Jak napsal na svůj Instagram, s Arsenalem by rád vyhrál Premier League i Ligu mistrů. Prý chce tituly věnovat trenérům a fanouškům za to, že mu dali už v tak mladém věku šanci uspět.