Chance Liga

Mladá Boleslav si komplikuje boj o Evropu! Proti Slovácku prohrála první poločas, ofenzivně je bezzubá

Mladá Boleslav na svém stadionu v rámci vloženého třetího kola nadstavbové části probíhajícího ročníku Fortuna ligy přivítala Slovácko. Pro domácí se přitom jedná o další důležitý zápas co do boje o kvalifikaci do pohárové Evropy. Tým z Uherského Hradiště však vyhrál první poločas 1:0.

FK Mladá Boleslav v druhém kole nadstavby zaznamenala co do boje o evropské poháry velmi důležité vítězství na hřišti Baníku Ostrava a poskočila tak na čtvrtou příčku tabulky.

Zisk velice cenných tří bodů stále ještě může potvrdit v utkání se Slováckem. V prvním poločase si však svěřenci Davida Holoubka boj o pohárovou Evropu komplikují. Vstup do zápasu totiž mnohem lépe vyšel hostům, kteří se už ve čtvrté minutě ujali vedení.

Pavel Juroška se dostal k dorážce v pokutovém území a míč uklidil doprostřed brány. Mezi asistenty u první branky utkání se zapsal Jan Kalabiška.

Ještě několik minut poté to bylo právě Slovácko, které mělo o něco více ze hry. Ofenzivní příležitosti si následně snažila vytvářet i Mladá Boleslav, ale neúspěšně. Další větší šanci zápasu tak až ve 25. minutě zaznamenal Marek Havlík.

Mladá Boleslav prohrála první půli

Ten z přímého volného kopu zamířil do levé části soupeřovy brány, Petr Mikulec však jeho pokus skvěle zneškodnil. Z následného rohového kopu hosté druhý gól nepřidali.

Domácí si během dalších minut první půle nevytvořili žádnou vážnější příležitost, byť v závěrečných minutách se dostali do tlaku. Naneštěstí pro mladoboleslavské ale k ničemu nevedl. Za zmínku pak stojí ještě dvě šance Slovácka.

Marko Kvasina ve 29. minutě vystřelil z malého vápna na gólmana Mikulce, ten ale jeho pokus opět zlikvidoval. Daniel Holzer následně dvě minuty nato nastřelil břevno. Po prvním poločase se tedy boj o pohárovou Evropu o to více zamotává.

Zdroj: Fortuna liga, O2 TV Sport