Mladá Boleslav nedala litevskému nováčkovi v evropských pohárech šanci a přiblížila se postupu

Mladá Boleslav zvítězila v úvodním klání druhého předkola Konferenční ligy na litevským Transinvestem 2:0. Bolka odehrála celé utkání proti nováčkovi s přehledem a po gólech Tomáše Ladry a Vasila Kušeje nakročila k postupu.

Mladá Boleslav se rychle v Evropě rozkoukala

Fotbalisté Mladé Boleslavi se na evropské scéně ukázali po pěti letech. V sezoně 2019/2020 bojovali o účast v Evropské lize, kde ve třetím předkole postoupili přes kazašský tým Ordobasy po výsledcích 1:1 a 3:2. V další fázi však podlehli rumunskému FCSB a po součtu 0:1 vypadli.

Další pokus o účast, tentokrát v Konferenční lize, přišel ve druhém předkole, kdy nejprve na domácím trávníku přivítali Transinvest z Litvy. Tento klub byl založen teprve v roce 2021 a na mezinárodní úroveň se dostal poprvé v historii.

O něco zkušenější Bolka tak nastupovala v roli favorita, což ukazovala od samého začátku úvodního zápasu. Před vlastními příznivci se hnala vpřed a hostující celek se snažil především bránit.

Zpočátku Transinvestu defenzivní hra vycházela. Ve 27. minutě ovšem brankáři Stefanu Čupičovi vypadl vysoký balon, k němuž se rychle dostal pozorný Tomáš Ladra a pohotově zakončil mezi nehlídaný prostor mezi třemi tyčemi.

Mladá Boleslav se dostala do vedení, které navýšila ve 38. minutě. Střelec prvního gólu vybojoval na středu míč, ten poslal do běhu Vasilu Kušejovi. Útočník se řítil vstříc samotnému gólmanovi, jehož překonal ranou na zadní tyč.

Vítězství si Bolka ve druhé půli pohlídala

I po přestávce zůstali domácí fotbalisté aktivnějšími na míči. Nebáli se kombinovat ani střílet, zatímco soupeř po většinu času jen bránil dvougólovou ztrátu. K výraznějšímu zakončení se Litvané nedostali.

Za vítězstvím kráčející Mladá Boleslav navýšila svůj náskok v 81. minutě. Kušej se uvolnil ve vápně a tvrdě vypálil. Ránu doprostřed ještě Čupič vytěsnil, ale proti dorážce Dominika Kostky zůstal krátký. Boleslavští se ovšem dlouho neradovali, neboť branka padla z ofsajdového postavení.

Mladá Boleslav tak před vlastními fanoušky vyhrála 2:0 a do Litvy pojede s velkou nadějí na postup do třetího předkola Konferenční ligy. Odveta se uskuteční ve čtvrtek 1. srpna od 18:00 v litevském Vilniusu.

Zdroj: Sporttotal