Chance Liga
Mít Sparta náskok jako Slavia a Plzeň a nezískat titul, trenér by to neustál, má jasno Chovanec
Plzeň nebo Slavia, Sparta pouze teoreticky. Tak vypadaly naděje českých týmů na titul většinu sezóny. Oba rivalové letenských si nechali trofej uniknout mezi prsty a kvalifikace Ligy mistrů čeká právě na Spartu.


Plzeň nebo Slavia, Sparta pouze teoreticky. Tak vypadaly naděje českých týmů na titul většinu sezóny. Oba rivalové letenských si nechali trofej uniknout mezi prsty a kvalifikace Ligy mistrů čeká právě na Spartu.
Tato sezóna Fortuna ligy byla velmi specifická. První půlku ročníku vedla Viktoria Plzeň, která byla ještě v pozitivní náladě z minuloroční titulové pohádky. Před zimní pauzou vedla o dva body před Slavií.
Mohlo být ještě horší, Plzeň ale na konci podzimu doma nečekaně padla 0:1 se Spartou. Fanoušci Slavie tehdy hodně slavili, vůbec si nepřipouštěli, že by se letenští reálně vrátili do boje o titul.
Sparta byla před jarem v mínusu o sedm bodů a platilo to i po prohře Plzně s Hradcem v prvním kole roku 2023. Letenští totiž pouze remizovali v Olomouci, zatímco Slavia doma vyhrála a vyhoupla se na první místo.
„Titul Sparty je chyba Slavie a Plzně, když měli náskok tolika bodů,“ řekl v podcastu Mimo hřiště Jozef Chovanec.
Pravdou je, že Plzeň byla na jaře úplně bez formy a Slavia se trápila mimo Fortuna Arenu, nelze ale opomenout ani jízdu Sparty. Letenští od remízy v Olomouci ztratili do konce základní části už pouze čtyři body za remízy se Slavií a Slováckem.
Pokud se někdy spekulovalo o vyhazovu Jindřicha Trpišovského, bylo to na podzim. Na přelomu září a října sešívaní prohráli čtyři z pěti utkání, konkrétně v Plzni, Olomouci a dvakrát s Kluží v Konferenční lize.
„Tohle se nepromíjí. Být to obráceně a mít takový náskok Sparta, už by tam trenér nebyl. Trpišovský má silnou pozici, akorát to odnesl Michal Bílek,“ pokračovala legenda Sparty.
Situace kolem Bílka byla jiná. Sám trenér již v průběhu sezóny nabídl rezignaci, ačkoli byl jmenován českým trenérem roku a dostal Plzeň do Ligy mistrů. Paradoxně ho nahradí velmi podobný trenér Miroslav Koubek.
„Je to krátkozraké za mě. Beru změnu, když je nový majitel, ale stále se neví. Tak to zatím zastřeli Koubkem,“ dodal Chovanec.
Zdroj: Mimo hřiště, Fortuna liga

-
Bojové sportypřed 2 dny
Úpadek pokračuje. Mikulášek prohrál s influencerem v boxu, použil i ilegální techniku
-
Chance Ligapřed 2 dny
Poprvé v životě jsem odešel ze stadionu. Líšeňští fanoušci těžce rozdýchávají prohru se Zbrojovkou
-
Hokejpřed 1 dnem
Že hrajeme proti Ovečkinovi? No a co. Absolutně mě to nezajímá, způsobila finská hvězda poprask v NHL
-
Bojové sportypřed 2 dny
Hořký konec. Fajk porazil Cvernu po diskvalifikaci, svůj slib nesplnil