Minnesota udolala v domácím prostředí Pittsburgh, vítěznou branku vstřelil Kaprizov

Ve velmi vyrovnaném utkání udolala Minnesota tým Pittsburghu (3:2). Penguins se sice dokázali dvakrát do zápasu vrátit, ovšem strůjcem úspěchu byl výborně chytající Marc-André Fleury. Zápas nakonec rozhodl útočník Wild Kirill Kaprizov.

Wild v 1. třetině potrestali Ellerovo vyloučení

V brance domácích se představila již chytající legenda Marc-André Fleury. Na druhé straně místo brankářské jedničky Penguins Tristana Jarryho dostal příležitost Alex Nedeljkovic. Ústředním momentem první třetiny se však stalo vyloučení v 11. minutě za hru vysokou holí útočníka Larse Ellera.

Zkušený hokejista před nedávnem vstoupil do dějin hokeje ve své zemi, jelikož se stal prvním Dánem, co dokázal v NHL během základní části odehrát 1000 utkání. Eller dostal 2+2 minuty a ve třetí minutě v přesilové hře udeřil útočník Wild Matthew Boldy. Ten po nahrávkách Kaprizova a nejlepšího nováčka minulého měsíce Brocka Fabera vstřelil svou 17. branku v sezoně.

Pittsburgh se dokázal do utkání dvakrát vrátit

Pittsburgh se ovšem jen tak nevzdával, zvýšil střeleckou aktivitu a odměnou bylo vyrovnání. Na konci třetí minuty druhé třetiny po nahrávce Jevgenije Malkina srovnal stav zápasu Reilly Smith, ten poprvé v utkání pokořil Fleuryho a zaznamenal devátou branku v sezoně.

Jenže Minnesota takřka zdvojnásobila střeleckou snahu oproti první třetině a o 3 minuty později se dostala podruhé v zápase do vedení. Tentokrát Nedeljkovic kapituloval z hole obránce Jonase Brodina, který zaznamenal teprve druhou branku v sezoně.

Do třetí třetiny vstoupil hostující tým střelecky ještě více aktivněji. Navíc živou vodou na mlýn Penguins bylo vyloučení z kraje třetiny Kaprizova, jelikož přesilovkové komando Guentzel, Karlsson a Crosby za pouhých 29 sekund srovnalo stav utkání na 2:2. Branku si připsal kapitán Sidney Crosby, přičemž se pro 36 letého veterána jedná již o 28. branku v sezoně.

Ovšem Kaprizov svou chybu napravil o osm minut později, kdy byl naposledy v utkání překonán brankář hostí. Ruský hokejista tak svou dvacátou brankou v sezoně určil konečný stav utkání na 3:2 pro domácí tým. Pro Wild se jednalo o důležité dva body. Nyní už mají manko pouhých tří bodů na postupové pozice do play off.

Pro Pittsburgh je to po nečekané porážce větší komplikace, její manko narostlo na rozdíl pěti bodů. Hvězdou duleu byl zvolen brankář Marc-André Fleury, který v týmu Penguins odchytal 13 sezon. V utkání si připsal 34 úspěšných zásahů a vychytal již 553. vítězství v základní části.