Mbappé má první gól na EURU! Po faulu na Dembélého proměnil přesvědčivě pokutový kop

Francie šla do zápasu s Polskem se čtyřmi body, ale také s vidinou rozstřílet se směrem k vyřazovacím fázím. S Polskem to ale nebylo ideální, nicméně po necelé hodině hry se z penalty prosadil Kylian Mbappé.

Francie měla před startem třetího zápasu skupiny D jistý postup. Sice mohla skončit třetí, i tato příčka by jí ale se čtyřmi body zajistila postup. Na turnaji prvně zdolala Rakousko, ale poté remizovala s Nizozemskem.

V zápase s Polskem jí tedy šlo pouze o to, na jakém místě skončí. Soupeř už měl jistotu konce ve skupině a hrál pouze o čest. Favoritem tedy byla Francie, která navíc odmítla větší obměnu sestavy.

Do základu poslala poprvé Bradleyho Barcolu a vedle něj postavila Kyliana Mbappého s Ousmane Dembélém. Trojice, která spolu hrála v PSG, měla Francii zajistit tři body.

V prvním poločase to ale bylo spíše Polsko, které prahlo po vítězství. Jednu z šancí měl Lewandowski, jehož hlavičku vyrazil Saliba na roh. Sudí to ale neviděl a Poláci museli zkousnout křivdu.

V prvním poločase jsme gól neviděli i přes konečný závar Francouzů. Ti ale do toho následujícího vstoupili nejlépe jak mohli a nakonec se dočkali i úvodní trefy.

Dembélé pronikl vo velkého vápna, kam přibehl pozdě Jakub Kiwior a ten jej s faulem poslal k zemi. Francie tak dostala možnost pokutového kopu a nepostavil se k němu nikdo jiný, než Mbappé.

Útočník Realu Madrid se zachoval nejlépe jak mohl, nechal si položit gólmana a umístěnou střelou poslal míč na druhou stranu. Francie tak nad Polskem vedla 1:0.

Zdroj: EURO 2024