Markovič: Před penaltami mi soupeř zahodil flašku s nápovědou. Snažili se nás rozhodit

Jakub Markovič mohl být hrdinou. Mladý brankář chytil dvě penalty, jeho spoluhráči ale nebyli přesní a Baník vypadl s Kodaní nejtěsnějším možným rozdílem. Před kopem Ewertona se ale stalo něco, co teoreticky kopy výrazně ovlivnilo.

• Baník Ostrava padl na penalty s Kodaní
  • Markovič chytil dva kopy
  • Hráči Kodaně se snažili Baníkovce rozhodit

Baník Ostrava padl v Kodani 0:1 a v odvetě potřeboval zvítězit. Na stadionu ve Vítkovicích zabral a předvedl vynikající výkon. Kodaň musela být ráda, že zápas dovedla do prodloužení a nevypadla předčasně.

V prodloužení se už síly spíše přelnuly na Kodaň, která měla lepší kondici. Baník ale stále držel vynikající brankář Jakub Markovič, na kterého fanoušci spoléhali v pokutových kopech.

Ty jsou loterií, ale mírným favoritem byla Kodaň, která je v tomto směru zkušenější. Bylo to poznat, hned první penalta Klímy nebyla přesná. Markovič ale poté skvěle vyčapal Oskarssona a naděje žily.

Poté ale šel na řadu Ewerton a před jeho kopem se děly věci. Přiběhl hráč soupeře a zdálo se, že přináší svému gólmanovi flašku s nápovědou. Bylo ale zvláštní, že by si jí gólman Kodaně zapomněl.

Markovič vysvětluje situaci

Markovič tak vysvětlil, co se v onen moment, který dost možná rozhodl o vítězi, vlastně stalo. „Měl jsem na flašce menší nápovědu ohledně jejich střelců, tak jak to měl jejich gólman na chrániči.

Jejich hráč si toho všiml a tu flašku zahodili k rohovému praporku. Asi chtěli rozhodit naše kopající tím, že tam vběhnou,“ řekl gólman Baníku, který přitom mohl být hrdinou, pokud by byli jeho spoluhráči přesnější.

To je fotbal, tyhle situace přináší. Já jsem nemusel žádnou chytit a mohli prohru vyčítat mně. My se musíme podržet, nejsem na nikoho naštvaný. Povedlo se mi vytipovat dvě penalty, ale nestačilo to. Jsme smutní všichni,“ dodal.

Zdroj: Sport.cz