Premier League

Manchester United slaví pod Solskjaerem čtvrtou výhru v řadě. Nyní to odnesl díky individuálním chybám Newcastle

Manchester United pod novým trenérem zatím zlikvidoval všechny své soupeře. Přesto to nešlo brát úplně vážně, protože zatím narážel pouze na týmy z druhé půlky tabulky. Stejný případ byl i venkovní duel s Newcastlem, který však dokáže i favoritům zkomplikovat cestu za vítězstvím. Navíc před domácím publikem. To se však nyní díky chybám ani přes bojovný výkon nepovedlo a Red Devils mají čtvrtou výhru v řadě.

Na první střelu v utkání se čekalo do čtvrté minuty, když se na levém kraji uvolnil Pogba a vypálil z úhlu. Dúbravka si však poradil. V deváté minutě musel Dúbravka zasahovat znovu, když z přímého kopu pálil vcelku nebezpečně Rashford. Na druhé straně se ve třinácté minutě dostal do dobré šance ve vápně Christian Atsu, jehož střelu levačkou na zadní tyč však De Gea polapil. Jen o pár vteřin později se opět Christian Atsu dostal do šestnáctky a poté, co se uvolnil přes Lindelöfa pálil slabší pravou nohou, De Gea si však poradil. V 17. minutě potěšil Christian Atsu domácí publikum, když u vlastní šestnáctky nasadil jesličky Paulu Pogbovi a dočkal se mohutného aplausu. Utkání se odehrávalo v rychlém tempu, čemuž pomáhalo i to, že rozhodčí hru dost pouštěl a to vyhovovalo hráčům Newcastlu.

V 19. minutě se dostal do velké šance po skvělém pasu opět Atsu, jenže střela mu v šestnáctce vůbec nesedla a vůbec netrefil bránu. Pět minut poté se však musel mít na pozoru po delší době Dúbravka, když se obránci Newcastlu nedohodli a míč propadl mezi nimi, díky čemuž mohl jít Rashford proti slovenskému gólmanovi sám. Ten však skvěle četl hru a poradil si. Ve 25. minutě předvedli hráči Manchesteru United pěknou kombinaci, která však skončila selháním Martiala v zakončení z dobré pozice uvnitř šestnáctky. Poté až ve 30. minutě pálil zpoza vápna nebezpečně Pogba, ale těsně minul levou tyč. Jen pár vteřin na to už musel ale Dúbravka zasahovat proti dorážejícímu Juanu Matovi z blízka. Gólman Newcastlu však byl u míče rychle a Mata tak neměl čas zakončit.

Ve 34. minutě se po dobré kombinaci dostal k centru Yedlin a našel hlavu Salomona Rondóna v šestnáctce. Ten však hlavičkoval nad bránu. Další větší šance však do konce první půle k vidění nebyla. Hra byla vcelku vyrovnaná až na držení míče, kde dle očekávání dominoval hostující Manchester United.

Ve druhé půli se hrálo dost bojovně a k vidění nebylo z počátku ani příliš šancí. První střela, která mířila mezi tři tyče, byla k vidění až v 60. minutě, když pálil zpoza vápna Jonjo Shelvey. De Gea si však poradil, jelikož mířila jen do středu brány.

V 64. minutě jsme se už dočkali prvního gólu. Marcus Rashford zahrál přímý kop doprostřed brány. Dúbravka však chyboval a nedokázal míč udržet v rukavicích, čehož využil Romelu Lukaku a dorazil míč do sítě jen pár vteřin poté, co naskočil z lavičky. Newcastle prohrával 0:1.

V 73. minutě Jonjo Shelvey zezadu tvrdě fauloval Pogbu. Kdyby dostal Shelvey červenou kartu, asi by se nikdo nemohl divit, přesto nebyla udělena ani žlutá. Jen o dvě minuty později se však dostal ke střele Christian Atsu, který však zpoza šestnáctky mířil vedle levé tyče.

V 80. minutě padla další branka. Hayden ztratil míč na soupeřově polovině a hráči Manchesteru šli do protiútoku, který zakončil překonáním Dúvravky útočník Marcus Rashford. Hosté už vedli 0:2.

Poslední desetiminutovka už se v podstatě jen dohrávala, přestože Newcastle se snažil alespoň snížit stav utkání. Ještě v 89. minutě hlavičkoval těsně nad břevno Jonjo Shelvey. V 94. minutě pak mohl ještě upravit skóre Pogba, ale netrefil už prakticky prázdnou bránu z úhlu a více se už nestalo.

Newcastle ztratil utkání individuálními chybami, které dokázal Manchester potrestat. Přesto byli Red Devils aktivnějším týmem v utkáním, přestože alespoň střelecky to bylo vyrovnané. Rozdíl byl především v držení míče a ze strany Magpies to rozhodně nebyl špatný výkon. Vyhrál zkrátka ten, kdo nedělal chyby a ty soupeřovy potrestal.

Newcastle United 0 : 2 Manchester United

Sestavy:

Newcastle: Dúbravka – Dummett, Lascelles (C), Schär (84. Muto), Yedlin – Diamé (53. Shelvey), Hayden – Atsu, Pérez (71. Kenedy), Ritchie – Rondón

Manchester: De Gea – Shaw, Lindelöf, Jones, Valencia (C) – Pogba, Matić, Herrera – Martial (63. Lukaku), Rashford (87. Lingard), Mata (63. Sánchez)