Manchester City vítězí v Community Shieldu! Red Devils nevyšel závěr

V sobotu bylo na programu velkolepé finále Community Shieldu, tedy Manchesteru City a United. Alejandro Garnacho poslal v 82. minutě svůj tým do vedení, ale v 90. minutě vyrovnal Bernardo Silva. Napínavý penaltový rozstřel rozhodnul pro Manuel Akanji.

• Manchester City vítězí v derby
  • Góly padaly v závěru zápasu
  • 8 penaltových sérií

Shrnutí zápasu City vs. United

Ne moc pohledný fotbal nám předvedli oba giganti z města Manchester, protože se 82 minut čekalo na vůbec první gól tohoto zápasu. Bruno Fernandes dal gól už v 54. minutě, ale výbuch radosti rychle vystřídalo zklamání, protože svůj praporek nad hlavu zvednul čárový sudí. Jeho krásná obalovačka na zadní tyč, která doletěla do pravé šibenice brány, bohužel gólová tedy nebyla.

Závěr utkání

Zápas se nám tedy pomalinku blížil do prodloužení. Ale v 82. minutě zakončil do protipohybu brankáře Edersona Garnacho, který poslal svůj tým poprvé do vedení. United tedy kráčelo za další výhrou nad dlouholetým rivalem, jenže v 89. minutě přišel centr Oscara Bobba na který si naskočil Portugalec Bernardo Silva a hlavičkou poslal balón do sítě.

Po 90. minutách bylo tedy skóre 1:1 a šlo se do penaltového rozstřelu. Velice napínavý rozstřel nám nabídnul snad všechno. Chycenou penaltu, brankáře kopající penaltu, mindgames Andrého Onany, tyčka nebo také přestřelení brány.

První penaltu zkušeně proměnil Fernandes. Další exekutor byl jeho spoluhráč z portugalské reprezentace Bernardo Silva. Tomu penaltu chytnul Onana.

André Onana vs. Erling Haaland

Následovaly 2 série s přehledem proměněných penalt ve kterých se snažil Onana rozhodit vikinga Erlinga Haaland, kterému ukazoval ať balón kopne doprava. Haaland na to nereagoval a kopnul balón do protipohybu. Následně se kamerunskému brankáři vysmál.

Ve 4. sérii přišla smůla v podání Jadona Sancha, který byl vystižen brazilským brankářem a jeho balón se odráží na tyč. Hned poté Sávio srovnává góly a jedeme od znovu.

Ederson s přehledem proměnil penaltu

5. série přinesla další pěkný fotbalový moment když šel jako pátý penaltu kopat brankář Ederson. Penaltu proměnil snad s větším přehledem než většina jeho spoluhráči a protihráčů. Nebylo to ale poprvé kdy si Brazilec penaltu vzal.

Rozhodla až 8. série, ve které Jonny Evans přestřelil bránu. Manuel Akanji nekompromisně proměňuje a rozhoduje o zisku trofeje.

Další trofej pro City

Pep Guardiola a jeho svěřenci tak berou další trofej do sbírky a můžeme tak opět mluvit o anglické dominanci. Man City navazuje na minulou sezónu, ve které vyhrálo Premier League a UEFA Superpohár.

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt