Majitel FCSB kritizuje bývalého hráče Slavie! Nelíbil se mu ani výkon rozhodčích

Sparta v úterý večer vyřadila FCSB ve třetím předkole Ligy mistrů, s čímž pochopitelně velmi kontroverzní majitel Gigi Becali nepočítal. Zklamal jej mimo jiné i výkon Alexandra Baluty, bývalého hráče pražské Slavie. Spokojen nebyl ani s výkonem rozhodčích.

• Sparta vyhrála na půdě FCSB poměrem 3:2
  • Sparta si zahraje čtvrté předkolo Ligy mistrů
  • Majiteli se nelíbil výkon Baluty

FCSB si do odvety přivezlo z Letné nadějný výsledek 1:1. Úřadující šampion nevyšší rumunské soutěže doufal, že se bude opakovat situace před šesti lety. Tehdy FCSB v odvetě zvítězilo 2:0.

Nyní se ale utkání vyvíjelo zcela odlišně. Na první gól se nemuselo dlouho čekat, přišel totiž již ve třinácté minutě. Drtivá většina fanoušků na Stadionulu Steaua však neměla důvod k radosti. Po rohovém kopu hostů došlo k velkému závaru v pokutovém území a nejlépe se zorientoval Veljko Birmančevič.

Srbský křídelník se po faulu na Victora Olatunjiho ujal také exekuce pokutového kopu. Ten proměnil s velkým přehledem, brankáře poslal na druhou stranu a Spartě zařídil již dvougólový náskok.

Osm minut před koncem úvodního dějství ještě navýšil náskok letenských Lukáš Haraslín po nádherné střele na zadní tyč. Srbský reprezentant si tentokráte připsal asistenci.

Domácí se ve druhém dějství vzchopili a zásluhou gólů Olarua a Edjoumy snížili na 2:3. Na vyrovnání už ale neměli dostatek času, majitel týmu z toho viní rozhodčí.

Kritika rozhodčího i vlastních hráčů

„Dánští rozhodčí pomáhali Spartě, protože má dánského trenéra a hráli za ně dva Dánové. Rozhodčí na konci nastaví jenom pět minut, přitom byla přestávka na pití i mnoho střídání. Měl nastavit minimálně osm minut,“ prozradil Becali pro Digisport.

O postupu rozhodl celek z hlavního města České republiky ještě v prvním poločase. „Prohráli jsme ho, protože jsme měli o dva hráče míň. Stefanescu všechny míče ztrácel a odevzdával je soupeři. Baluta se nedotkl míče prakticky vůbec,“ zkritizoval bývalého hráče Slavie, který v úvodním duelu patřil k nejaktivnějším hráčům na hřišti.

Zdroj: UEFA, Digisport