Lyon zvládl přestřelku se Štrasburkem, po velkém obratu dosáhl na první vítězství v sezoně

Třetí kolo francouzské Lique 1 otevřel v pátek večer souboj Lyonu se Štrasburkem. Ve skóre dramatického duelu měl dlouho navrch hostující Racing. Olympique, který si v ofenzivně laděném klání držel střeleckou převahu, ale ve druhém poločase předvedl velký obrat a vyhrál 4:3.

• Skóre otevřel už po dvou minutách Nanasi ze Štrasburku
  • V nastavení prvního poločasu vyrovnal premiérovým gólem Lyonu v sezoně Tolisso
  • Hosté se po přestávce dostali do dvougólového vedení, po obratu ale slaví domácí

Olympique Lyon vstoupil do sezony špatně. Šestý tým minulého ročníku a účastník Evropské ligy v úvodních dvou zápasech nevstřelil žádný gól a nebodoval. Nejprve venku prohrál 0:3 s Rennes a poté na vlastním hřišti 0:2 s Monakem.

Racing Strasbourg naposledy v nejvyšší soutěži obsadil konečné třinácté místo. Nový ročník zahájil vcelku povedeně, když po remíze 1:1 v Montpellier porazil doma Rennes 3:1.

Lepší začátek ze svého pohledu zažil celek z Alsaska i v rámci utkání na lyonském stadionu, kde se mimochodem odehrály některé zápasy nedávného olympijského turnaje. Už po dvou minutách hry využil z protiútoku zaváhání rozhozené soupeřovy obrany ve vápně Sebastian Nanasi, čerstvá posila z Malmö.

Po uplynutí otevírací desetiminutovky mohli domácí vyrovnat, jenže Lacazetteovo zakončení pohotově zneškodnil nohou brankář Karl-Johan Johnsson, podobně jako chvíli předtím jeho blokující spoluhráč Sow pokus Caquereta. V 19. minutě na opačné straně uspěl Lucas Perri tváří v tvář Emeghovi.

Lyon v závěru první půle vyrovnal, Štrasburk po pauze našel odpověď

Fotbalisté Lyonu se samozřejmě nadále pokoušeli o vyrovnání, ovšem i nepřehlednou situaci způsobenou dobře zahraným rohem štrasburský gólman na konci úvodní půlhodiny ustál. Olympique byl v prvním poločase střelecky aktivnější, ale dlouho se mu nedařilo překonat kvalitně chytajícího Johnssona.

Ten však v nastavení přece jen inkasoval. Trefil se Corentin Tolisso poté, co se k němu odrazil míč od levé tyče nastřelené Alexandrem Lacazettem. Zařídil tak premiérovou gólovou radost svého týmu v této ligové sezoně.

Mužstvu ze Štrasburku, v jehož řadách o pauze došlo ke střídání Caleba Wileyho za Félixe Lemaréchala, se nicméně vydařil i začátek druhé půle. Ve 48. minutě se po Bakwově centru zprava prosadil hlavičkující Andrey Santos.

Olympique otočil skóre, rozhodl žolík z lavičky

O deset minut později už Olympique prohrával 1:3. Wiley vyslal kolmicí z poloviny hrací plochy za obranu do úniku Emanuela Emeghu, jenž se v zakončení nemýlil. Tři minuty poté ovšem z dorážky snížil Ainsley Maitland-Niles, přičemž Lyonu znovu pomohl přívětivý odraz balonu od brankové konstrukce, a to opět po střele aktivního Lacazettea.

A právě po jeho asistenci bylo v 65. minutě vyrovnáno. Míč ze vzduchu do sítě z malé vápna uklidil Gift Orban, ačkoliv rovněž on opřel svůj kop o tyč. VAR potom chvíli řešil signalizovaný ofsajd, avšak správně gól nakonec uznal.

V 72. minutě Orban skóroval podruhé, konkrétně hlavičkou po pobídce centrujícího Fofany, a dokonal obrat na 4:3. Ideálně tak splnil roli žolíka, protože na trávník přišel až těsně před vypršením odehrané hodiny.

Dlouho vedoucí Štrasburk se ve zbytku utkání, včetně deseti nastavených minut, na odpověď nezmohl a připsal si první porážku v probíhajícím ročníku Ligue 1. Lyon, který ovládl statistiku střeleckých pokusů poměrem 22:14 naopak poprvé zvítězil.

Zdroj: Ligue 1, Nova Sport 2