Lvíčata porazila Litvu, musela však otáčet nepříznivý stav zápasu. O těsném vítězství rozhodl v závěrečných minutách Sejk

Česká fotbalová reprezentace do 21 let má za sebou další zápas v rámci kvalifikace na EURO 2025 na Slovensku. Páteční zápas proti Litvě se nakonec vydařil, v prvním poločase to však vypadalo na nečekaný neúspěch. Češi ale nakonec v druhé půli otočili vývoj utkání a zvítězili 2:1. Rozhodující trefu zaznamenal Václav Sejk.

• Česká jednadvacítka prohrávala v poločase s Litvou 0:1
  • V druhém poločase ale vývoj utkání otočila ve svůj prospěch
  • Češi nakonec porazili Litvu 2:1, skórovali Denis Alijagič a Václav Sejk

Česká jednadvacítka kvalifikaci na EURO neodstartovala vůbec ideálně. Nejprve podlehla Islandu 1:2, poté remizovala s Walesem 1:1 a Dánskem 0:0. Až ve čtvrtém utkání přišlo kýžené vítězství a plný počet bodů, když na konci března Češi porazili Island 4:1.

Tehdy se hned ve 13. minutě zápasu trefil Václav Sejk, další góly přidali Daniel Fila a Christophe Kabongo. Na zisk tří bodů mohla česká reprezentace navázat v utkání proti Litvě.

Do zápasu Češi vstoupili lépe než jejich soupeř, když si v prvních deseti minutách vytvořili dvě šance. Patrik Vydra nejprve střílel mimo tři tyče, k hlavičce se dostal Denis Višinský. I ta ovšem prolétla jen těsně vedle pravé tyče.

V 19. minutě to však byli fotbalisté Litvy, kteří se dostali do vedení. Mezi střelce se zapsal Romualdas Jansonas, kterému se balón odrazil přímo na nohu. Vyrovnat ve 27. minutě mohl Kryštof Daněk, ani jeho střelecký pokus ale brankáře Juliuse Virvilase nepřekonal.

Češi byli velice nebezpeční také po startu druhého poločasu. Do zakončení se opět dostal Daněk, následně také Karel Spáčil nebo Marek Icha. Projektily českých fotbalistů ale buď prolétly těsně okolo brankové konstrukce nebo je lapil litevský gólman.

Sejk rozhodl o výhře českého týmu

V 58. minutě už však byl na akci českého týmu krátký. Vydra nejdříve ve vyložené příležitosti selhal, dorážku z malého vápna pak do sítě uklidil Denis Alijagič.

A na konci zápasu bylo ještě veseleji. Václav Sejk se po skvělé přihrávce ocitl prakticky sám před litevským brankářem a zkušeně uklidil míč do brány. Češi v tomto zápase potřebovali zvítězit, proti Litvě se však čekal mnohem hladší průběh.

Vítězství 2:1 znamená posun na třetí místo ve skupině I. Na druhý Wales momentálně ztrácí tři body, stejně jako na první Dánsko. Právě s Dány Češi odehrají další duel této skupiny I, a to konkrétně 10. září na stadionu ve Vejle.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace, X