Londýnské derby pro Arsenal! Gunners potřetí v řadě zvítězili na stadionu Spurs, rozhodující zásah obstaral Gabriel

Arsenal si připsal třetí vítězství v řadě proti Tottenhamu na jejich domácím stadionu. I přes oslabenou sestavu se „The Gunners“ postavili silnému soupeři a získali cenné tři body. Tento úspěch nejen posiluje jejich pozici v tabulce, ale také zvyšuje morálku týmu před Ligou mistrů a zápasem s Manchesterem City.

300 Kč + až 50.000 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Arsenal úspěšně porazil Tottenham třikrát po sobě na jejich domácím stadionu
  • Mikel Arteta využil hluboký blok, který omezil ofenzivní hru Angeho Postecogloua
  • Gabrielova gólová hlavička ve druhém poločase zajistila vítězství

Arsenal nastoupil do zápasu proti Tottenhamu s výrazně oslabenou sestavou. Chyběli Declan Rice kvůli červené kartě a Martin Ødegaard s Riccardem Calafiorim kvůli zraněním, která utrpěli během reprezentační přestávky.

Na lavičce náhradníků měl Arsenal devět hráčů, z nichž pět bylo mladších 18 let. Naopak Tottenham využil plnou sestavu, včetně Rodriga Bentancura, kterému hrozí stopka za nevhodný vtip.

Průběh zápasu

První poločas patřil Tottenhamu, který byl více na míči a snažil se dostat na dostřel branky Arsenalu. „The Gunners“ se však soustředili na defenzivní hru, drželi hluboký blok a minimalizovali nebezpečné střely soupeře.

Během prvních 45 minut rozhodčí udělil celkem sedm žlutých karet, což je nejvíce v úvodních poločasech Premier League. Tottenham nakonec „vyhrál“ souboj o disciplínu v poměru 5:2 na žluté karty.

Rozhodující moment zápasu pro Arsenal

Zlomovým okamžikem zápasu byl rohový kop v 64. minutě. Bukayo Saka nacentroval na hlavu Gabriela, který přesně trefil branku. Pro Gabriela to byl první gól v této sezóně, zatímco Saka si připsal svou čtvrtou asistenci v prvních čtyřech zápasech Premier League.

Konec zápasu bez tlaku domácích

Arsenal si udržel vedení až do konce. Dejan Kulusevski měl šanci vyrovnat střelou z 25 metrů, která však těsně minula břevno. Díky pevnému defenzivnímu výkonu mohl brankář David Raya oslavit čisté konto a svůj den narození vítězně. Tottenham tak potřetí za sebou prohrál s Arsenalem na vlastním stadionu.

Vyjádření trenérů

Mikel Arteta (Arsenal): „Po reprezentační přestávce jsme měli několik zranění,“ uvedl Arteta na tiskové konferenci po zápase. „Tým na to ale zareagoval skvěle. Ukázali jsme velkou zralost a odolnost, což mě těší,“ pokračoval.

„Věděli jsme, že to bude náročný zápas – skvělá atmosféra a silný soupeř. Ale také jsme věděli, že při standardních situacích jsme hodně nebezpeční. Když jsme museli bránit hluboko, zvládli jsme to výborně. Stále je co zlepšovat, ale tohle vítězství je obrovské. Vím, jak se naši fanoušci cítí, takže si to pořádně užijte,“ dodal závěrem.

Ange Postecoglou (Tottenham): „Myslím, že zápas byl vyrovnaný po celou dobu. Většinu času jsme ho měli pod kontrolou a začali jsme dobře,“ prohlásil Postecoglou pro BBC. „Ale nepodařilo se nám využít naše šance,“ dodal.

„Při tom gólu jsme ztratili koncentraci. Máme vysoké hráče, kteří umí bránit, ale na okamžik jsme vypadli z rytmu. Většinu zápasu jsme měli pod kontrolou, měli jsme územní převahu i více držení míče, ale nedokázali jsme to přetavit v góly. A za to jsme byli nakonec potrestáni,“ doplnil trenér Tottenhamu.

V neděli se hrál ještě jeden další zápas čtvrtého kola anglické nejvyšší soutěže, další výsledky a statistiky Premier League pochopitelně naleznete na oficiálních stránkách.

Zdroj: X, Premier League