Premier League

Liverpool znovu prohrál, tentokrát na půdě Chelsea

Fotbalisté Chelsea zvládli domácí utkání s Liverpoolem a po výhře 2:0 postupují do dalšího kola FA Cupu. Skóre otevřel v první půli Willian, druhou branku přidal Ross Barkley.

Chelsea šla do vedení hned z první vážnější šance, ve 13. minutě totiž u vlastní brány chyboval Fabinho a nabídl míč Willianovi, jenž tvrdou ranou se štěstím překonal Adriana.

V 18. minutě to z přímého kopu zkusil Alonso a jen těsně minul. Následně Liverpool převzal iniciativu, ke střele se ale dostali opět domácí. Kovačič však ve 28. minutě trefil jen střed brány.

Ve 32. minutě se ozval Sadio Mané, střílel však v pádu a jeho pokusu chyběla síla. Do konce poločasu už žádná šance nepřišla a do kabin se tak šlo za stavu 1:0. Chelsea v úvodu druhé půle dobře bránila a když už hosty pustila ke střele, nic z toho nebylo. Jako v případě Lallany v 57. minutě.

V 63. minutě mohl přidat pojistku Mason Mount, jeho pokus ale skončil pouze na břevně. O minutu později už mohl slavit, když aktivně hrající Ross Barkley prošel půlku hřiště a následně tvrdou střelou umístil míč k levé tyči.

Chelsea i nadále aktivně útočila a v 75. minutě byla blízko třetímu gólu, Adrian však výborným zákrokem vyrazil Giroudovu střelu na břevno. Liverpool se v závěru pokoušel alespoň snížit, recept na defenzivu Chelsea ale protentokrát nenašel a s FA Cupem se tak po prohře 2:0 loučí.