Premier League

Liverpool zničil Newcastle a připisuje si další tři body

Jürgena Kloppa se svými svěřenci čekalo na Boxing Day utkání proti Newcastlu. Liverpool byl jasným favoritem a spíše než jak zápas dopadne se nabízela otázka, o kolik gólů Reds vyhrají. Odpověď už nyní víme. Fanoušci na Anfieldu mohli vidět čtyři branky a všechny vstřelil právě Liverpool a Newcastle tak musí skousnout další nepříliš pozitivní výsledek.

Už od úvodního hvizdu se hrálo v poměrně velkém tempu a nasazení. Do první větší šance se dostal v osmé minutě Newcastle, když poslal skvělý centr do vápna Matt Ritchie a našel hlavu Joselua, který však hlavičkoval těsně vedle pravé tyče. Jen o dvě minuty později se dobře prokombinovali do šance hráči Liverpoolu a z hranice penalty pálil Shaqiri, kterému střela nesedla a mířila vedle pravé tyče.

V 11. minutě už ale padl gól. Po rohovém kopu a následném centru jeden z bránících hráčů Newcastle odhlavičkoval míč pouze na Dejana Lovrena, který míč napálil nekompromisně do levého horního rohu a poslal Liverpool do vedení 1:0.

Do další velké šance se po skvělé přihrávce Firmina dostal v 19. minutě Sadio Mané, ale míč si nezpracoval ideálně a Dúbravka stihl skvěle vyběhnout a i díky tomu Liverpool nezvýšil svůj náskok. Na druhé straně o čtyři minuty později pálil zpoza vápna Matt Ritchie, ale mířil nepřesně. Poté se nic moc vážného delší dobu nedělo a tempo opadlo. Liverpool většinu času kontroloval míč. Až ve 44. minutě došlo k dalšímu ohrožení brány Newcastlu, když Shaqiri pálil z přímého kopu dělovku pod břevno, ale Dúbravka si předvedl dobrý zákrok a míč vyškrábal nad bránu. To však bylo v prvním dějství vše.

V druhé půli se na gól nečekalo vůbec dlouho. Hned ve 48. minutě fauloval Paul Dummett v šestnáctce Salaha a pískal se faul. K penaltě se postavil právě Salah a střelou k levé tyči poslal Liverpool do vedení 2:0.

V 54. minutě se po centru dostal k hlavičce na druhé straně Joselu, ale ta mířila jen pár centimetrů vedle levé tyče brány, jíž hájil Alisson. Poté Liverpool dokázal Newcastle delší dobu tlačit. Díky tomu se v 68. minutě dostal po dobré kombinaci domácích k zakončení z malého vápna Firmino, kterého však skvěle vychytal Dúbravka. V 75. minutě dokázal opět zahrozit i Newcastle, když po centru nabíhal do dobré pozice Isaac Hayden, ale zakončoval v pádu a nedokázal míč pořádně trefit, takže mířil vedle.

Poté, co Liverpool dokázal Newcastle zatlačit uvnitř jeho šestnáctky, se po pěkné kombinační akci dostal k míči v 79. minutě na hranici malého vápna Xherdan Shaqiri a zvyšoval na 3:0.

V 85. minutě už to bylo 4:0, když po rohovém kopu nereagovala obrana Newcastlu na výskok Fabinha a ten míč bez potíží hlavou umístil do sítě.

Jen o tři minuty později mohlo být pro Magpies ještě hůř, když Mané dostal skvělou přihrávku za obranu, ale ve 100% šanci selhal a přestřelil bránu. V nastavení se však ještě Newcastle dostal do šance. Konkrétně debutující Sean Longstaff, který mohl využít ne úplně ideálního postavení vyběhnutého Alissona, ale míč napálil zpoza šestnáctky přímo do brazilského gólmana.

Více se však nestalo a Liverpool si zápas pohlídal. První půle sice ještě tak drtivá ve prospěch Reds nebyla, ale druhá půle se už dohrávala coby exhibice, obzvláště poté, co Newcastle podruhé inkasoval. Pro domácí je to v podstatě zasloužená výhra. Gólů však mohlo padnout více a skórovat mohl i Newcastle, což se však nestalo.

Liverpool 4 : 0 Newcastle

Sestavy:

Liverpool: Alisson – Robertson (82. Clyne), Van Dijk, Lovren, Arnold – Wijnaldum (Fabinho), Henderson (C) – Shaqiri, Mané, Salah – Firmino (69. Sturridge)

Newcastle: Dúbravka – Dummett, Lascelles (C), Fernandez, Yedlin – Diamé, Hayden – Kenedy (74. Longstaff), Muto, Ritchie (80. Murphy) – Joselu