Liberec padl, Baník jej předčil skvělým výkonem ve druhé půli. Úřadoval zejména Ewerton, připsal si gól i asistenci

Nedělní program Chance ligy nabídl pouze dva zápasy. Ten první však byl pro fanoušky atraktivní. Baník Ostrava totiž na své půdě přivítal Slovan Liberec, kterému start nové éry nevychází podle představ. A po utkání se slezským celkem pod Ještědem pozitivnější atmosféra rozhodně panovat nebude.

EXKLUZIVNĚ CHANCE LIGA NA BETANO TV ZDARMA +350Kč BONUS

S KÓDEM BIGPROMOCZ

Spustit přenos
  • Baník v neděli doma přivítal Liberec
  • Ostrava chtěla odčinit porážku se Slováckem
  • Liberec měl v plánu navázat na výhru proti Pardubicím

Víkendový program Chance ligy byl hned kvůli dvěma odloženým soubojům poněkud chudší. Volný program měli příznivci pražské Slavie, Mladé Boleslavi, Viktorie Plzeň a Sigmy Olomouc. Přesto jsme se nenudili.

Například v sobotu jsme se dočkali i velkého překvapení, když Sparta doma nedokázala porazit Slovácko a zejména díky skvělému výkonu Michaela Krmenčíka dokázali Moravané uhrát remízu 2:2.

V neděli sliboval atraktivní podívanou souboj dvou celků s ambicemi bojovat o evropské poháry. Baník Ostrava chtěl odčinit porážku se Slováckem, prozatím ne v ideální formě hrající Slovan Liberec chtěl pro změnu navázat na svou výhru proti Pardubicím.

Slezané byli vnímáni jako favorité, nicméně Severočechy nelze podceňovat. Mají zajímavé hráče, zajímavý kádr. Jenomže dlouhodobě se jim nedaří venku a toho mohla Ostrava využít.

V první půli to však vypadalo tak, že se nedočkáme kdovíjak skvělé podívané. Což o to, nuda to nebyla, nicméně ani jeden z týmů za úvodních 45 minut nedokázal ohrozit bránu soupeře. Ve druhém dějství to naštěstí bylo o něčem jiném.

Baník úřadoval ve druhé půli, Ewerton řádil

Trenér Pavel Hapal během poločasové pauzy dospěl k tomu, že Ewertona přesune na pravou stranu, a lepší krok udělat nemohl. Brazilec začal být pořádně vidět a dostal se do velké herní pohody. Spolu s ním i celý Baník.

Už ve 48. minutě právě Ewerton asistoval u gólu Erika Prekopa na 1:0. Jen o šest minut později se Brazilec sám gólově prosadil a zvýšil vedení Ostravy na 2:0. A tím nekončil. Dál se dostával do zakončení, zkoušel střílet, šance si vytvářel celý tým, začal být pořádně nebezpečný.

Liberec musel začít útočit. I když si sám rovněž pár šancí vytvořil, Ostrava byla mnohem nebezpečnější. Navíc čím dál více útočila do otevřené obrany, což Hapalovým svěřencům značně pomáhalo.

Baník zkrátka ve druhé půli působil, jako by své hráče Hapal polil živou vodou, a zaslouženě si došel pro vítězství a tři body. Po pěti odehraných zápasech má na kontě deset bodů, v týdnu jej čeká odložený zápas s Karvinou.

Slovan rozhodně čekal lepší vstup do sezony. Po šesti odehraných zápasech má „jen“ sedm bodů, vyhrál dva zápasy, ve Vítkovicích potřetí prohrál.

Zdroj: Chance liga