Bundesliga

Leverkusen tak, jak ho známe! Opět rozhodnul v nastaveném čase

První kolo Bundesligy nám přineslo utkání Borrusia Mönchengladbach vs. Bayer Leverkusen. Zápas byl plný zvratů a diváky určitě bavil. Dvě branky vstřelila superhvězda Florian Wirtz a jak jsme už zvyklí, Bayer opět rozhodoval v nastaveném čase.

300 Kč + až 50.000 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Leverkusen navázal na minulou sezónu
  • Dvě branky vstřelil Wirtz
  • Rozhodující gól padnul v 101. minutě

Otevírací zápas německé Bundeligy měli v této sezóně na starost Mönchenladbach a Leverkusen. Domácí Borussia měl aurčitě v plánu začít sezónu vítězně a pokusit se o překvapení, ale v cestě jí stál těžký soupeř. V minulé sezóně skončila na 14. místě a od baráže o sestup ji dělil pouze jeden jediný bod. I přes tento fakt nepředvedla vůbec špatný výkon a dokázala německého mistra pořádně potrápit.

První poločas

Už ve 12. minutě favorit udeřil a do vedení jej poslal Granit Xhaka nádhernou střelou zpoza vápna z voleje přímo do levé šibenice. Svůj gól nijak neoslavil, protože se jedná o jeho bývalý klub, ve kterém působil v sezónách 2012/13 až 2015/16.

Skóre navýšil ve 38. minutě jednadvaceti letý Florian Wirtz, který si našel odražený balón ve vápně a poslal balón nekompromisně do sítě. Navázal tak na jeho skvělé EURO 2024 a nadále prokazuje, co v něm je.

Domácí se první branky dočkali ve 42. minutě, kterou vstřelil Tim Kleindienst. Branka byla ale bohužel později odvolaná pro faul a skóre se do hvizdu nadále nezměnilo. Skóre v prvním poločase bylo tak 0:2.

Druhý poločas

Z kraje druhého poločasu se o slovo přihlásil Nico Elvedi a snížil skóre na 1:2 v 59. minutě. Krásně sehraná standardní situace nabídla dorážku, ze které se Elvedi nemýlil.

Českou stopu po sobě na hřišti zanechal Tomáš Čvančara, který nastoupil do zápasu v 71. minutě. Bodovat se mu nepodařilo, ale svému týmu určitě pomohl a přinesl na hřiště energii.

V závěru základní hrací doby se podařilo Borussii vyrovnat. Branku, tentokrát už regulérní, vstřelil Tim Kleindenst a živil tak naději na dobrý výsledek z tohoto zápasu.

Penalta v nastavení pro Leverkusen

To by to ale nemusel být takzvaný Neverlusen, který si v 98. minutě vybojoval pokutový kop. Výborný zákrok ale předvedl brankář Jonas Omlin, ten balón pouze vyrazil a v klidu jej do sítě dorazil opět Wirtz. Rozhodnul tím tedy zápas v 101. minutě a zklamal všechny domácí fanoušky na stadionu.

Zdroj: Bundesliga, Fotmob.com, Bundesliga