Bundesliga

Leverkusen načal novou vítěznou šňůru. Hravě zdolal Hoffenheim, trefil se i supertalent Wirtz

Po prohře 2:3 s RB Lipskem čekal Leverkusen ve 3. kole Bundesligy Hoffenheim venku. Očekávalo se, že by to měl být mnohem lehčí oříšek než Lipsko, i když to Hoffenheim chtěl německému mistrovi znepříjemnit.

Po prohře 2:3 s RB Lipskem čekal Leverkusen ve 3. kole Bundesligy Hoffenheim venku. Očekávalo se, že by to měl být mnohem lehčí oříšek než Lipsko, i když to Hoffenheim chtěl německému mistrovi znepříjemnit. To se ale nestalo, protože už v 17. minutě poslal Bayer do vedení Martin Terrier po krásně vyřešeném protiútoku. Do prázdné brány míč naservíroval Bonifiace. On sám poté skóre navýšil na 2:0. Obhájce titulu si postupně došel pro celkové vítězství 4:1.

• Mistři z minulé sezóny zvítězili 4:1
  • Victor Boniface vsítil 2 branky
  • Obhájce titulu aktuálně drží 5. příčku

V minulé sezóně neporažený mistrovský tým si už jednu porážku v aktuálním ročníku připsal. A to hned v druhém kole německé Bundesligy, když podlehl 2:3 Lipsku. Zápas proti Hoffenheimu znamenal pro Leverkusenu jediné.

A to pokusit se navrátit na vítěznou vlnu a nedovolit Bayernu se odpoutat o více než 3 body před blížícím se vzájemným zápasem. Bayern se s Leverkusenem utká 22. září v Allianz Aréně.

Bundesliga a její 3. kolo přinesla zápas mezi Hoffenheimem a Leverkusenem. Pro české fanoušky trochu více atraktivní utkání kvůli českým hráčům, kteří do tohoto zápasu naskočili. Patrik Schick nastoupil v 86. minutě a Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas.

Hned z kraje celého zápasu se prosadil z protiútoku Martin Terrier, když dopravil míč do sítě po přihrávce Bonifacea. Právě on dostal o 13 minut později přihrávku za obranu od Granita Xhaky a situaci si krásně sám individuálně vyřešil. Ve 30. minutě už to tedy bylo 2:0.

Hoffenheim se ale nevzdával a 7 minut po druhé obdržené brance se prosadil Berisha po stříleném centru od Kramariće. Domácím se tedy podařilo snížit skóre na 1:2 ještě před prvním koncem prvního poločasu a do kabin se šlo z jejich pohledu za hratelného stavu.

Leverkusen v druhé půli přidal další góly

Start druhé půle nám nepřinesl už tak jednoznačný pohled na hru, ba spíše naopak. Na hrací ploše to bylo velice vyrovnané.

V 69. minutě byl nařízený přímý kop, který následně VAR přehodnotil a usoudil, že zákrok se stal v pokutovém území. Chvilku poté, konkrétně v 72. minutě, tedy sudí nařídil penaltu ve prospěch hostů, kterou proměnil supertalent Florian Wirtz.

Třešničku přidal skvělou individuální akcí útočník Boniface a pojistil tak jednoznačné vítězství (4:1) svého týmu na venkovní půdě.

Zdroj: Bayer Leverkusen