Bundesliga

Leverkusen dvakrát ztratil vedení a v Brémách jen remizoval

Od začátku zápasu favorita trápili a v závěru se jim to vyplatilo! Fotbalisté Werderu Brémy berou cenný bod proti Leverkusenu, se kterým doma remizovali 2:2. Bayer přitom hned dvakrát vedl, ani to mu však nestačilo.

• Skóre otevřel v prvním poločase Boniface, Schick právě jeho střídal v 70. minutě

Leverkusen šel do utkání bez obou Čechů v sestavě. Patrik Schick totiž v týdnu nevyužil nabídnutou šanci v Lize mistrů, na půdě Brestu se mu moc nedařilo, a tak dostala přesnost dlouhodobá útočná jednička Bayeru Victor Boniface.

Matěj Kovář to má tuto sezonu ještě těžší. Minulý ročník dostával v roli dvojky šanci alespoň v Evropské lize, letos mu však trenér nedává minuty ani v domácí Bundeslize, ani v prestižní Lize mistrů.

A Leverkusen se v úvodu sobotní bitvy potřeboval opřít o svého gólmana, kterým byl v tomto případě Lukáš Hrádecký. Domácí Brémy totiž začaly aktivně, což se střelecky začalo projevovat po deseti minutách hry.

První pokus z kopačky Marvina Ducksche ještě příliš nebezpečný nebyl a gólman Leverkusenu si připsal lehký zákrok. Když ale stejný hráč vypálil i v 19. minutě, měl co dělat, aby balón vyrazil alespoň na rohový kop.

Ve 24. minutě se odhodlal spoluhráč, mezi tři tyče ale vůbec nezamířil. Tím dobrá pasáž domácích skončila, vytěžili z ní tři střely na bránu, zatímco Leverkusen mlčel. Jemu ale stačila hned první možnost.

Luxusní pas před bránu totiž dostal hostující útočník Victor Boniface, který se v těchto pozicích nemýlí. Z prvního doteku poslal balón za záda brankáře Brém a Leverkusen vedl.

Domácí inkasování zjevně zasáhlo a další pořádnou šanci už si v první půli nevytvořili, do kabin se tak šlo za vedení Leverkusenu 1:0. Jako by pro favorita první půle nebyla varováním, i po výměně stran pokračovali lépe domácí.

Všudypřízomný Ducksch samozřejmě opět jako první hrozil, míč ale mezi tři tyče nedostal. Na druhé straně se až v 60. minutě poprvé pořádně ukázala hvězda hostů Florian Wirtz, prostor brány však ani on netrefil.

Souboj Ducksche s golmanem pokračoval v 69. minutě, i tentokrát ho ale vyhrál finský brankář v barvách Leverkusenu. Šest minut nato už se domácí střelec konečně dočkal, střelou k pravé tyči zamířil přesně tam, kam Hrádecký nedosáhl.

Jenže Brémy udržely nadějný stav pouze dvě minuty, než si vlastní gól nastřelil Felix Agu. Na hřiště se mezitím dostal i Schick, vystřídal střelce Boniface. Pojistit vedení mohl v 85. minutě Wirtz, avšak napálil jen tyč.

A hodně ho to mrzelo, protože krátce před koncem vyrovnal na 2:2 Romano Schmid. Brémy tak doma berou cenný bod, naopak Leverkusen ztratil dva.

Zdroj: Nova Sport